Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki elmagyarázná részletese...

Valaki elmagyarázná részletesen, hogy milyen díjai vannak az OTP-nél egy devizaszámla nyitásának?

Figyelt kérdés
Számlavezetési díj, az oké, de ezen kívül milyen rejtett költségek vannak? Mert ha valóban csak az a pár forint számlavezetési díj van, akkor már 100 eurót is érdemes devizaszámlára rakni ahelyett, hogy átváltanánk forintra és forintszámlára tesszük.
2022. márc. 22. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ni cs rejtett, minden ott a szerződésbe...
2022. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, és a szerződésből honnan fogom megtudni a rejtett költségeket, miközben azok más dokumentumokban (pl. hirdetméyn) szerepelnek?
2022. márc. 22. 21:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszer olvastam el a forintszámlám szerződését, mert valamire kíváncsi voltam. Hát rábasztam, mert nem volt benne.
2022. márc. 22. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Ketlem, minden benne van a szerzodesben. Lehet rossz lapot olvastal...
2022. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt minden pénzem euro számlán. Hát csak pislogtam, mikor kivettem az összeset és megszűntettem a számlát. Azóta elástam a kertben és nincs semmilyen tranzakciós f*szom díj.
2022. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Akkor szimplán nem értesz hozzá. Számtalan dokumentumot el kell olvasnod ha minden felmerülhető kérdésre választ szeretnél kapni.

2022. márc. 22. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
És még így is lehetnek rejtett díjak. Ennyi erővel ki is nyalhatnék egy csajt.
2022. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Így van.
2022. márc. 22. 22:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Tessék, ekkora egy balfasz az OTP:

[link]


A tranzakciós díjaknál egy szó sem esik a külföldi utalásokról (leszámítva, hogy nem lehet rendszeres utalási megbízást adni).

2022. márc. 22. 22:49
 10/11 Cubina ***** válasza:

Nekem hosszú évek óta a forint mellett euro számlám is van, arra kapom a fizetésem. Utalgatni nem szoktam másoknak eurót, csak átváltom forintra és úgy megy a forint számlámra.

Az átváltás díja úgy 2 euró, ami 7-800 forint. Ezenkívül az euró számlán nincs semmilyen kapcsolódó díj, nyugodtan lehet "matrac-töltet helyettesítőnek" használni azt a számlát. Ha valaki csak tartogatni akarja és nem utalgat, nem váltogat át forintra, úgy nem kerül semmibe. Kamat nem nagyon származik belőle.

A forintszámla az, ami igazán lehúzás. Kártyadíj, kp.felvételi díj, számlavezetési díj, ilyen-olyan díj. Állandóan jönnek az sms-ek a díjakról, amik a forint számlához kapcsolódnak.

A deviza számlához nincs semmilyen díj.

Akkor lenne csak plusz költség, ha az euro számlát állítanám be elsődleges számlának, és ahhoz lenne társítva a bankkártya is. Akkor viszont a HUF számlán nem lenne díj, mert az nem lenne használatban.

2022. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!