Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes a pénzt menteni...

Mibe érdemes a pénzt menteni az infláció miatt?

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzem, de szeretném a bankból kiszedni. Viszont olvastam, hogy a forint is elértéktelenődhet, ezért többen javasolták hogy váltsak valutát vagy vegyek állampapírt.


Milyen valuta volna biztonságos megoldás? Svájci frank, dollár, euró, rubel?


Vagy esetleg érdemes-e autót vásárolni? Egyébként is szerettem volna, egy ideje autót vásárolni. Ha a Ft elértéktelenődik, az, az értékét akkor is tartaná nem?



2022. ápr. 5. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Prémium Magyar állampapír.


Elektromos autóban lehet esetleg gondolkodni.


Mi az istent csinálnál valutával? Bedugod a párnába??? Attól, hogy nagyon f*s a helyzet még a deviza sem biztos, hogy jó, mert az állam (oppárdon az MNB) az infláció ellenére és erősítheti a forintot. Az euróm, USD-m nem váltom vissza de nem is veszek.


(persze lehet, hogy totál tévedésben vagyok szóval csak a magam véleményét írtam)

2022. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így semmibe, hogy ilyen messziről jött emberek "okosságaira" akarsz hagyatkozni, úgy hogy láthatóan azt se tudod eszik-e vagy isszák a közgazdaságot.
2022. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Bitcoin
2022. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Köszönöm, hogy vették a fáradtságot és próbáltak segítséget nyújtani!


Kedves Második válaszoló!

Valóban nem tudom, hogy eszik vagy isszák a közgazdaságot. Végtére is, soha nem volt tantárgyam belőle. A mindennapi rohanás mellett, soha nem egy szaftos gazdasági könyv után nyúlok.

Viszont a stílust meg tudom választani akár én is.

Úgy érzem, Önnek van fogalma a kérdésemhez kapcsolódó témában. Ezért, ha tud ajánlani könyvet, cikket vagy tanulmányt, ami jelen esetben engem segíthet, akkor azt szívélyesen megköszönöm!

2022. ápr. 6. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom ha túl nyersre sikerült vennem a hangnemet.

Csak arra akartam rámutatni, hogy úgy semmiféleképp nem szabad dönteni, hogy messziről jött okoskodók tanácsai alapján pánikból cselekedni. Én sem vagyok gazdasági szakember, és nem is akarok konkrét pénzügyi tanácsokat osztogatnai.


De pl. sokszor látom hogy pénzügyileg nem túl jártas emberek az aranyat tartják tutinek, "mert mondta a még a tv-be a klapka, isten nyugasztalja". Vagy ugyan ez valutával. Közben meg ha vennék a fáradtságot és megnéznék az ár chartot, amit neten bárki megtalálhat, akkor lehet kijönne hogy még sem akkora jó bulik ezek, pláne ha kéne nekik abból a pénzből egy év mulva forintba, mert mondjuk elromlott a hűtő.



"Milyen valuta volna biztonságos megoldás? Svájci frank, dollár, euró, rubel?"


Ez pl. csak most tűnt fel.

A rubel pl. a béka feneke alatt van a háború miatt, és ehhez nem kell közgazdásznak se lenni hogy tudjuk, csak a híreket követni. Szóval még a kérdést feltenni is abszurd róla hogy abba megérné-e pénzt tartani.

2022. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

'Valóban nem tudom, hogy eszik vagy isszák a közgazdaságot. Végtére is, soha nem volt tantárgyam belőle. A mindennapi rohanás mellett, soha nem egy szaftos gazdasági könyv után nyúlok.'


Azzal, hogy egy ilyen kardinális kérdésben mint a pénztárcád nem vagy hajlandó képezni magad csak magaddal cseszel ki. Persze vigasztalhatod magad, hogy neked ezt nem tanították.

2022. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt annyira okos mindenki de senki nem mondta meg a tutit.
2022. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!