Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e most euróból állampa...

Érdemes-e most euróból állampapírt venni?

Figyelt kérdés
Van 10000 euróm egy devizaszámlán, ami 5 évig előreláthatóan nem fog kelleni, és azon gondolkozom, hogy befektetem valami biztosba. Most elég erős az euró (380), ezért talán megérné forintra átváltani a pénzt és aztán Prémium Állampapírt venni belőle. Vagy vegyek inkább euró alapú PEMÁP-ot? Esetleg hagyjam inkább az egészet a devizaszámlán, mert azzal járok a legjobban?

2022. ápr. 12. 11:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
A forint állampapír egy nagy lószar a 6,6 százalékával, miközben 10 százalékos infláció várható. Az euró inflációja nem tudom mennyi lesz, de a devizaszámlán hagyásnál biztosan jobb a PEMÁP.
2022. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy eladd az euród!
2022. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Miert nem veszel euro alapu allampapirt? Az hoz 4 szazalek kornyeket es nem a folyamatos forint ertektelenedestol se kell tarts
2022. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Euró alapú magyar állampapír? Tartsd az eurót!
2022. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
más meg mit nem adna ha deviza befektetése lenne, te meg forintra akarod váltani...
2022. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Az is egy opció, hogy a feléből forint, a feléből euró állampapírt veszel. Így lényegében kiküszöbölöd az árfolyamhatást. Bankszámlán akkor érdemes tartani, ha reagálni akarsz az árfolyam-ingadozásokra, amit állampapírral nem tudsz megtenni.
2022. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam az átváltásra, hogy realizáljam a mostani magas árfolyamból adódó nyereséget. Ha euróban marad a pénz, és aztán lejjebb megy az árfolyam, akkor ez a nyereség olyan, mintha nem is lett volna, nem? 400 körül pont azért nem váltottam át, mert vártam, hogy még feljebb menjen, de lefelé indult el, és azóta sem közelítette meg azt a szintet.

A fele-fele megoldás különben szimpatikus, lehet, hogy amellett döntök majd. Köszönöm a tippeket!

2022. ápr. 12. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Devizát váltogatni és az árfolyamon nyerészkedni nem nagy buli. 10k euród van, ha 20 forintot változik az árfolyam, akkor neked 200k forint nyereség/veszteséged keletkezik, de az átváltásnak is van költsége, illetve adózhatsz is a nyereséged után 30,5 százalékot, ha a váltogatást TBSZ számlán kívül teszed. Kockázatod is van, elég jelentős.


Ha ezt a pénzt forintban, PMÁP-ban tartod, az az első évben 250k forintot kamatozik.

Euró állampapír elég gyenge most, kb fele ennyit hoz. De ezek mind garantált, adómentes, kockázatmentes hozamok. Hacsak nem spekulálsz hirtelen 450 forintos euróval meg államcsőddel, akkor láthatod, hogy bármelyiket is választani okosabb döntés, mint naponta nézegetni az árfolyamot és váltogatni.

Devizaszámlán tartogatni a legnagyobb bukó, hiszen ott garantáltan 0-t hoz, és még az infláció is ront az értékén.


Állampapírokon túllépve a következő értelmes lehetőség EUR befektetésére az európai ETF-ek, brókercégeken keresztül.

2022. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Prémium magyar állampapír mindig az előző évi inflációra tesz rá 1-2 szazalek kamat prémiumot. Eddig a hivatalos éves infláció 8,5 körül van. Szoval elég tuti kis befektetés lehet ez. Nem vagyok pénzügyi szakember de sztem joval többet fog ez adni jövő év elejétől mint 6 százalék. Sőt, sztem az elkovetkező pár évben még az ingatlan befekteténél is jobb lehet.
2022. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy egyáltalán tisztában vagytok vele, hogy mi az az állampapír, és milyen kockázatokat rejt?
2022. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!