Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut-on crypto-t, esetleg...

Revolut-on crypto-t, esetleg részvényt venni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egyszerűen, telefonon meg lehet nyitni a számlát.

Szeretnék befektetni kicsit.


Van erre Revolut-on lehetőség?



2022. máj. 17. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

van


Bar en azt mondanam inkabb random capital mert ott van TBSZ, arrol nem beszelve hogy not your coins not your keys... de 5 ev utan 15%al kevesebb adoert bevallalja az ember az ilyensmit

2022. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nem érdemes. Ahogy #1 is írta, Random Capital TBSZ számla. Egyrészt egy magyar bróker illeszkedik a magyar szabályokhoz, másrészt a TBSZ túl jó lehetőség ahhoz, hogy ne használja ki az ember. De még ha idő előtt kiveszed a pénzt, vagy épp nem TBSZ-en kereskedsz, sokkal egyszerűbb magyar brókernél adózni, mint egy USA-beli bróker angliai közvetítőjénél. Arról nem is beszélve, hogy ha problémád van, a Random Capitalt felhívod és 5 percen belül magyarul beszélő ügyintézővel beszélsz, Revolutnál meg kínlódhatsz indiai chat ügyintézőkkel angolul.

Ami a Crypto-t illeti, még inkább tilos Revoluton kereskedni. Míg részvényeknél csak az adózást és az ügyfélszolgálatot szívod meg Revoluton, addig a Crypto-nál nem tudod kihasználni a technológia előnyeit, illetve a vásárolt coin-ok nem a tieid. Inkább Kraken, Binance vagy Coinbase, illetve ha nagyobb volumenben tartasz kriptovalutákat, akkor egy hardware wallet (pl. Ledger) sem árt.

2022. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon élek, amiatt ilyen TBSZ-dolgokkal bevallom nem foglalkoztam.


Azt be kéne jelenteni az itteni adóhatóságnál, ha tartok, nem?

Vagy két helyen adóznék? Pl NAV és az itteni adóhivatal?


Ezért akartam inkább valami ország-független megoldást. Pl Revolut.

Megnézem ezt a Kraken-t addig. Köszönöm a tippet.

2022. máj. 18. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaaa, értem. Nem írtad, hogy melyik országban élsz, de a kettős adóztatás elkerülésére számos nemzetközi egyezmény van, így nem hiszem, hogy két helyen kellene adóznod.

Így viszont nem feltétlenül érdemes az RC-t választanod, inkább Degiro, Trading 212 vagy IBKR, de Revolut semmiképp.

2022. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!