Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthatja a bank a lakáshi...

Elutasíthatja a bank a lakáshitelt mert az utca nem szerepel a térképmásolaton?

Figyelt kérdés
Elindítottunk egy hitelkérelmet. Vártuk a banki értékbecslőt, aki ki se jött végül mert nem szerepel a térképmásolaton az utca ahol az ingatlan található. Ez úgy néz ki valóban a térképmásolaton ami frissen lett lekérve, hogy az ingatlanok összeérnek, a szembeszomszéddal, de a valóságban a telekhatár mentén van egy poros utca. De sehogy nincs bejegyeztetve. Mit tudnánk csinálni? Forduljak az önkormányzathoz vagy a Földhivatalhoz, hogy márpedig ott van egy utca?! A furcsa az egészben, hogy utca név van és házszámok is... akkor mégis hogyan lehetséges ? Sőt egyre többen költöznek oda, és belterület, és be is lehet jelentkezni oda.. nem értjük... és így bukta a ház?!

2022. máj. 21. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A telekkonyv a mervado. Ha ott hivatalosan nincs utca, akkor bizony nincs, es hiaba koltoztek oda sokan, attol meg lehet illegalis, illetve rendezetle tulajdoni viszonyu.
2022. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az út nem lesz feltüntetve a térképre, az ingatlan megközelíthetősége nem jogtiszta, így nem fogja a bank elfogadni fedezetnek a házat. Igen, sajnos ez elutasítási ok, de ha rendezetté válik a térkép, a kérelem újból benyújtható.
2022. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A probléma csak annyi, hogy foglalót is adtunk, ugyvedet fizettuk, stb... az utolso finishbe meg elutasitják ez miatt. Sajnos elvileg csak az önkormanyzat jegyeztetheti be... az meg mint tudjuk nem két nap... mit tudok tenni?
2022. máj. 22. 05:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt jól látod, ez bizony hónapokig is eltarthat, az viszont ad némi reményt, hogy házszámok is vannak az utcában, tehát valamilyen megoldás biztosan van. Első körben egyeztessetek az önkormányzattal, majd ügyvéddel és az eladóval is. Sajnos örökös probléma, hogy még adásvételkor sem kérik le a térképmásolatot az ügyvédek, pedig abból a probléma azonnal kiderült volna. Én az ilyen eseteket ügyvédi és eladói hibának tartom, de sajnos a jelenlegi jog szerint nem az, pedig szinte minden második családi háznál előfordul, hogy valami nem jogtiszta a házon, ami ugyanígy megakasztaná a hitelezhetőséget. EgyTakarnetes térképmásolat lekérése 2250Ft a Földhivatlnél, épp ezért nem értem, miért nem teszi a jog kötelezővéennek lekérését, miért csak a tulajdoni lapot ellenőrzik az ügyvédek?


Rgyik megoldás az lehet, hogy meghosszabbítjátok a fizetési határidőt arra hivatkozva, hogy a ház jogtisztaságával van probléma.


Másik megoldás, hogy ideiglenesen hozol egy másik ingatlant fedezetnek (pl szülők házát) és amint az út rendezetté válik, szerződést módosítotok a bankban (fedezet csarét kértek)


Harmadik variáció, hogy felbontjátok az Adásvételit és arra hivatkozva, hogy a ház nem jogtiszta, visszakéritek a foglalót az eladótól (vigyázat, sajnos a jog szerint ez nem vis maior és nem is eladói hiba, így csak a korrektségében bízhattok. Kérjétek ehhez az ügyvéd segítségét).


Gondom a hitelösszeg nagyobb annál, hogy ingatlan fedezet nélküli hitelt kérjetek, így a személyi kölcsön nem igazán megoldás, de ha a hitelösszeg és a jövedelem megengedi, ez is lehet egy utolsó, ideiglenes megoldás, de ez drága és nem biztos, hogy megéri.

2022. máj. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Ilyen házárak mellett nem szeretném elbukni, és nagyon beleszerelmesedtem. Én önkormanyzati hibának is gondolom.... kb 80 éve ott van az az utca, és soha senkinek nem volt ezzel gondja, hogy nincs bejegyeztetve ?! Nem értem...
2022. máj. 22. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ohh ha ha te azt tudnad hany ilyen van meg a telekkonyvekben...


Amugy csak kivancsisagbol: melyik telepulesrol van szo?

2022. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt mondták kérjünk igazolást. Kaptam is a hivatalból egy igazolást, hogy ott van út, megvan tervezve térkép szerint is (másolatot is kaptam erről) és hogy folyamatban van az utva bejegyeztetése.


Ezt kérte a bank, mikor megszereztem leadtam, megint elutasitottak........ hivatalos igazolás ök kérték, miért nem fogadják el?

2022. máj. 26. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit irtak, mi az elutasitas oka? Mert azert ha a hivatalos irat is azt mondja hogy az ott jelenleg NEM ut, csak tervben van, akkor az ott nem ut es kesz.
2022. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért utasítottak el, mert a bankot nem érdekli, hogy folyamatban van az út berajzolása a térképre, csak azt fogadja el, ami már végbement, ami jogerős. Majd ha a térképre rákerül folyamatos vonallal az út (a szaggatott sem elég, mert az azt jelenti, hogy még nem jogerős), akkor újra be lehet adni a kérelmet.
2022. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!