Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet hülye kérdés, de ezt...

Lehet hülye kérdés, de ezt meg lehet csinálni diákhitellel?

Figyelt kérdés

Szóval olyat választanék, amit a képzés után kellene visszafizetnem, szóval egy olyan 3 év után. Megtehetem, hogy azt a pénzt nem költöm semmire, hanem berakom állampapírba, amire nincs nagy hatással az infláció, x év múlva kiveszem, és a végén nekem lenne nyereséges? Illetve tudok egy összegben törleszteni mindent?

Kérlek ne szedjetek szét, ha valami nagy hülyeséget írtam.



2022. máj. 30. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"amire nincs nagy hatással az infláció"


Ez így butaság, mert az infláció miért ne lenne hatással? Hiszen forint alapon van a pénzed, miért ne sújtaná a forint inflációja?


De ezt leszámítva elvileg lehetséges. Elvileg vannak akik csinálják is ezt. Én nem tudom csak hallottam ilyenről.

2022. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Még próbálok ezen az egészen kiigazodni, mielőtt egyetemre felvesznek.

Azt hiszem a diákhitel 1 mondja azt, hogy fixen 2%-os a kamat, az bármilyen állampapírral meghaladható? Nem fog annak a kamatja 2% alá csökkenni, ugye?

Megköszönök mindenféle segítséget és tanácsot, hogy mivel és hogy csináljam!🥺

2022. máj. 30. 18:57
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Persze, megcsinálható, bármilyen hitellel, de a kockázatait te viseled. Ezek jelen esetben roppant alacsonyak.


Én mondjuk tuti nem állampapperbe raknám inflálódni, akkor már normálisan befektetném.

Megjegyzem, mennyi pénzről van szó? 1-2 milla? Ezen aztán nagy kasza lesz állampapírban, 5 év ügyeskedés és machináció profitjából elmehetsz egy jó helyre vacsorázni. :D

2022. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A diákhitel1-gyel a félévi maximum, amit fel tudok venni, az 750, az első félévemben valószínűleg csak próbálgatni fogom, hogy jobban megértsem hogyan működik az egész, ha pedig sikerül átlátnom, biztosan nekem lesz nyereséges, akkor a maximumot szerintem bele tudom rakni valamibe..

3-as, te mibe fektetnéd bele? Illetve az, ha több részletben rakom be, nem okoz semmiféle hátrányt?

2022. máj. 30. 19:18
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

#4


Vennék egy tbsz számlára sp500 koveto ETFet, es kesz.


Vagy usdc staking.


Vagy ha nem ertenek semmi ilyenhez, rabiznam egy befektetesi groupra, akik valsz majd ETFbe teszik es lehuznak 10%ot rola

2022. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Őszintén ebből most nem sokat értettem :(
2022. máj. 30. 19:53
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Akkor vagy edukálod magad, vagy rábízod valakire a pénzed, vagy elfelejted ezt, és elmész szépen dolgozni, majd abból élsz.
2022. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Vegyel allampapirt. Azzal nem bukhatsz.
2022. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

#8


Ja végülis aki tavaly állampapperben tartotta a pénzét, csak 22-25% vásárlóértéket vesztett vele... :D

2022. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Igen 9, persze attol is függ minek az inflaciojat nezzuk..... cserebe aki tavaly netflixbe az 70 szazalekot, s&pben 30 at, stb stb... Nem mondom h nincs jobb mint az allampapir, de a mai helyzetben kotvenyeknel jobb nem sok dolog van.
2022. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!