Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet hülye kérdés, de ezt...

Lehet hülye kérdés, de ezt meg lehet csinálni diákhitellel?

Figyelt kérdés

Szóval olyat választanék, amit a képzés után kellene visszafizetnem, szóval egy olyan 3 év után. Megtehetem, hogy azt a pénzt nem költöm semmire, hanem berakom állampapírba, amire nincs nagy hatással az infláció, x év múlva kiveszem, és a végén nekem lenne nyereséges? Illetve tudok egy összegben törleszteni mindent?

Kérlek ne szedjetek szét, ha valami nagy hülyeséget írtam.



2022. máj. 30. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem értesz hozzá, akkor neked az állampapír jó megoldás.
2022. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Az alapgondolat jo, en is ezt csinalom evek ota. Amire figyelj majd: a DH1 kamata valtozo, mindig az adott felev vegen (junius, december) bejelentik, hogy mekkora lesz a kamata. Ha nagyon megemelnek a jelenlegi 1,99-rol, akkor mar nem megeros a MAP+ buli.


Viszont: amig ennyi az inflacio, es ilyen alacsony a DH1 kamat, addig ez kb. ingyen penz es bolond, aki nem veszi fel.


Hajra!

2022. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy a kérdező kockázata szempontjából, hogy mennyi az infláció, mert a Diákhitel 1 kamata 2%, míg ha a legszarabb állampapírba teszi az is 5%-ot kamatozik majd. Ezen kívül 3 év múlva ott lesz az életkezdéskor minimum 5 millió forintja ami amúgy nem lenne. Ja és nekem is volt anno pármillió diákhitel tartozásom, a kezdeti törlesztője volt valami 20 ezer forint :D Szóval ha nem büfészakon tanulsz, hanem piacképes szakmád lesz amivel keresel már huszonévesen néhány százezret, akkor meg főleg megéri.
2022. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
És máris 5% lett a kamat. Ki tudja mennyi lesz jövőre. Túl nagy a kockázat és kicsi a haszon kérdező.
2022. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Én is ugyan ezt csináltam, felvettem az összes létező diákhitelt amit csak lehetett, a tandíjat is kamatmentes diákhitellel fizetem és azt a pénzt szintén befektettem, az elején csak állampapírba tettem, aztán elkezdtem részvényekbe, utána vettem egy crypto bányász gépet, majd azzal annyit kerestem hogy bukhattam volna sokat hogy elbukjam a profitot szóval minden pénzt kriptovalutákba tettem, ez 2020 végén volt, 600 dolláros ethereum ár... Nagyon megérte mert jó pár millió ft-os pluszban vagyok és időben kiszálltam stable coinba, ezek mellett pedig lett ezzel az egésszel egy új hobbim ami a kriptovaluták.
2022. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15ös kamu, a tandíjra felvett diákhitelt csak tandíjra költhteted. A kriptod meg sz*rt se ér most. - egy volt diákhiteles dolgozó
2022. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os, úgy látom szövegértelmezése problémáid vannak, mint írtam mind a diákhitel 1-et mind a 2-t felvettem, a tandíjra a kamatmentest igen, és a tandíjra költött volna pénzt fektettem be, a szabadfelhasználásúnál és a diákhitel plusznál pedig a teljes szabadon felhasználható összeget fektettem be, és mint írtam stable coinban vagyok már ami mindig 1 dollárt ér, szóval szintén nem sikerült értelmezni a leírtakat.
2022. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, így már ok. Tehát megvolt a tandíjra a pénzed te kis hátulgombolós.
2022. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Igen mert dolgoztam egyetem alatt is meg már a gimiben is
2022. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Dubaj?
2022. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!