Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esély, hogy visszakapjam...

Van esély, hogy visszakapjam a pénzem?

Figyelt kérdés
Ma egy nő és egy férfi a késői órákban egy buszmegállóban rávettek, hogy utaljak át nekik pénzt, addig nem hagytak elmenni. Nem akartam balhét, átutaltam. Sajnos az esetnek nem volt szemtanúja. Van valami lehetőségem, hogy ezt a pénzt visszakapjam? Tudom, hogy van a banknál a visszahívás lehetősége, de ehhez kell a másik fél beleegyezése, ami biztos nem lesz meg. Rendőrségre ha nem muszáj, nem szeretnék menni. Persze, ha nincs más, akkor odafordulok. De azért remélem el lehet ezt intézni valahogy.

2022. jún. 12. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a rendőrség lenne az egyetlen lehetőséged, de jó eséllyel a pénznek akkor is búcsút mondhatsz. Érdekelne azért, hogy tudtak “rávenni”, hogy pénzt utalj nekik
2022. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elég erőszakosak voltak, nem nyúltak hozzám, de a nő belemászott az arcomba és azt kérdezték van-e nálám kézpénz. Mondtam, hogy nincs, azt hittem, ezzel vége, de nem hagytak békén. Megkérdezték, mikor jön a buszomy idevalósi vagyok-e. Röviden válaszolgattam és megkértem, hogy hagyjanak békén. Amikor megpróbáltam elsétálni, elém álltak. Aztán a férfinak jött az ötlete, hogy utaljak. Őszintén megmondom, féltem, szóval utaltam pár ezret, aztán hagytak felszállni a buszra.
2022. jún. 12. 23:14
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Tegyél feljelentést!.
2022. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van értelme? Nincs jó tapasztalatom a magyar igazságszolgáltatásban. Így, hogy nincsenek tanúk és nem fenyegettek, szerintem nem csinálnának semmit.
2022. jún. 12. 23:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A " nem hagytak el menni " már önmagában bűncselekmény. Ha egy újjal nem nyúltak hozzád, akkor a rablás nem áll meg persze.


Ezenkívűl aki ilysmit csinál, sanszos, hogy ismerős arc a rendőrségnél.


Olyan, hogy nem csinálnak semmit nincs.


Mindenképp fordúlj rendőrséghez, és ne is csak amiatt a párezer miatt. Inkább azért, hogy másokkal ez ne történhessen meg.

2022. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez. minimum az ún. kényszerítés bűncselekmény.
2022. jún. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Menj a rendőrségre. Van bankszámlaszám, pikkpakk megtalálják őket.
2022. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Már bocs, de nem tudom elképzelni a szitut. Rád másznak, lejmolnak, oké, nincs nálad kápé. Szólnak, hogy utalj, egyszerűen azt mondod, hogy:

- Nincs bankszámlám

- Csak bankban tudok utalni


Egyébként irány a rendőrség és szépen név szerint feljelented őket: ugyanis ha utaltál, látszik a neve az illetőnek, onnan meg már könnyű lenyomozni.

Már csak azzal bűncselekményt követtek el, hogy feltartóztattak.

2022. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Hát sem vagy a lwgélesebb kés a fiókban...

Annyit kellett volna mondanod hogy nincs szamlaszamod van mondjuk levetted róla minden pénzed. És pont.

Jó hülye vagy istenem...

2022. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
#9. Nem hülye volt, hanem félt. A kettő között van különbség.
2022. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!