Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék elválni férjemtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék elválni férjemtől? Közös a lakás, hitel van rajta 25 évig. Van egy másfél éves kisfiúnk. Én már dolgozom, a picike bölcsibe jár! Ilyenkor a lakást elárverezik? Én egyedül nem tudnám fizetni a hitelt! Milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elárverezik.
2010. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

rossz..

csak 1névre kellet volna lakás és ugy könnyebb minden..am lakás az elmegy..

2010. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

MIért akarsz elválni?


Hát van olyan esetleg,hogy az egyik fél nem kéri,hogy a másik fizesse ki a közös vagyon felét...ergó vagy elköltözöl valahova saját zsebből,és a férjed magára vállalja a hitelt 25évig-de szerintem az túl nagyvonalú lenne...vagy eladjátok a lakást,kifizetitek a hitelt,és nem marad egyikőtöknek sem egy fityingje sem...

Vagy megvárod míg törlesztitek a hitelt-ha ügyesek vagytok 25évnél kevesebb idő alatt is ki tudjátok fizetni-és akkor válsz el...és akkor sem leszel előrébb..

Jól gondold meg...

Ha te vagy a kezes akkor meg rácsesztél,mert ha a férjed nem fizeti a tartozást,neked kell!

Áh.....dúrva.

2010. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátt nekem van egy ismerősöm és ők úgy egyeztek meg, hogy az apa nem fizet gyerektartást, de cserébe kifizeti a lakástörlesztést. Ez is egy megoldás.

A lakást csak akkor árverezik el, ha már hónapok óta nem volt fizetve a hitel. De előtte természetesen küldenek felszólító levet, hogy fizesd be. És ha netalán árverezésre kerülne a sor, 3 hónappal előtte küldenek levelet, hogy költözz ki onnan.

2010. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi rosszul írtam, nem költözz ki onnan,hanem, hogy 3 hónap múlva árverezés lesz, de csak azután kell kiköltözni ha valaki megvette. Ha nem akkor újabb 3 hónap, majd ismét árverezésre kerül mindaddíg amíg be nem fizeted az elmaradt törlesztést.
2010. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a hitel 150 000 Ft havonta (újépítésű nagy lakás), így se én se a férjem nem tudná bevállalni egyedül, csak ketten tudjuk fizetni. Még nem döntöttem el, hogy váljak-e, főleg ha az anyagi vonzatát nézem a dolognak és a gyermek is még még kicsike. DE nem akarok egy rossz házasságban megöregedni. A férjem állandóan dolgozik, ha itthon van csak játszik a gépen, se velem, se a gyerekkel nem foglalkozik. Teljesen elhanyagol. Nincs egy jó szava, sokszor veszekszünk. Segíteni is csak hétvégén, ha megkérem! Teljesen kész vagyok idegileg! Csak egy boldog házasságot, családot akarok, semmi mást!
2010. ápr. 5. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha közös neveteken van a hitel, akkor a helyzet a következő:


Ha elváltok MINDKETTŐTÖKre terhel a bank.

Először is ha nem fizettek BAR listára kerültök.

Másodszor elárverezik a házat. Ha nem sikerül akkor egész addig, amíg sikerül.

Ennek a vége általában az, hogy bagóért megy el a ház. Tehát 99% az esély arra, hogy azon felül, hogy BAR listára kerültök MINDKETTEN és nem lesz fedél a fejetek felett még marad is jópár millió adósság a bank felé az árverezés után, amit szintén késedelmi kamat meg minden vacak terhel.

2010. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jobb ha maradok egy nem túl jó házasságba és legyek megalkuvó, meg boldogtalan...:( azt hiszem a gyerek és a saját érdekemben ez lesz a legjobb megoldás! Talán megváltozik a férjem, de ha nem akkor nem tudok hová menni...
2010. ápr. 13. 13:32
 9/9 Tseppkoe ***** válasza:
0%
Szomorú, hogy csak ez a két véglet látszik, megalkudni v. menekülni....
2021. márc. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!