Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ér a pénz egyre kevesebbet?

Miért ér a pénz egyre kevesebbet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel 10 évvel ezelőtt dolgoztam egy napot, kaptam érte 5000 forintot. A munkát elvégeztem tisztességesen. A pénzt félretettem.


Ma ugyanaz a munka miért ér fele annyit, amit tíz évvel ezelőtt csináltam?


Remélem érthető a kérdés.


Az infláció fogalmával tisztában vagyok, de így sem értem igazán ...


Tegyük fel nyomtatnak sok pénzt maguknak, mert kell valamire a pénz. Kifizetnek mindenkit, elkészül amit akartak. Ettől miért ér kevesebbet a pénz?


Vagy minél több pénz van annál könnyebben költik az emberek, tehát drágább lesz minden, mert megtehetik?


Valaki magyarázza el nekem már mi az az infláció, mert nem értem komolyan. Csak ilyen hókusz pókusz magyarázatok vannak, amire nincs bizonyíték.



2022. jún. 28. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Mert ezt akarják elérni és mesterségesen gerjesztik.
2022. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez a videó nagyon jól és egyszerűen elmagyarázza hogy miért ér egyre kevesebbet a pénzünk.


https://www.youtube.com/watch?v=aeEF9a0z0us&ab_channel=D%C3%..

2022. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
Te kerdezted múlt héten is?
2022. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert a pénz amit használunk csak egy hitel pénz adósság formájában jön létre, nincs mögötte arany fedezet.
2022. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2, Ez még mindig nem magyarázat, csak egy hipotézis. Ezt bármelyik cikket elolvasva megtalálja az ember nem kell hozzá ez a videó. Én az igazi magyarázatot szeretném megtalálni.


Én is inkább az első válaszolóra szavazok, hogy mesterségesen van gerjesztve, de a pénznyomtatás önmagában hogyan gerjeszti? Az átlagember nem fog ránézni hogy mennyi papírpénz van forgalomba és ha nyomtattak tegnap akkor leértékeli az értékét, mert hát több van belőle ... ez baromság.

2022. jún. 29. 02:20
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Egy kozgaz konyvet olvass el es valaszt kapsz a kerdeseidre. Sok elv ervenyesul, kereslet/kinalat, inflacio, a megnovekedett termeles hatasa stb
2022. jún. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig minden ugyanannyiba kerulne es mindig mindenki ugyanannyit keresne akkor sosem jutnank egyrol a kettore es megjobban ki lennenk kenyszeritve egyeb tenyezoknek. Pl ha a gazda termel 10tonna buzat es mindig 10milliot kap érte mert a felvasarlasi ara nem valtozik akkor ha a mondjuk az idojaras miatt csak 8tonna lesz akkor megszivja mert csak 8milliot kap erte. De neki 10kellene mert tole fuggetlenul lett kevesebb termeny es ugyanannyit koltott ra. Tehat a valosagban o dragabban adja el azt a 8tonnajst hogy penzenel legyen.

Ott van az uzemanyag ar valtozas, nem mindegy hogy 400ftos benzinnel kell tankolni a pekseg teherautojat vagy 800ert. Lathato hogy dupla annyiba kerul a szallitas.

Aztan ott a kereslet kinalat viszonya. Ha valamire nagy a kereslet az aremelest general, mert az embereknek kell es tobbet is hajlandoak erte fizetni. Lasd kezfertotlenito.

Aztan az emberek tobbet akarnak keresni a munkajukert, de hogy tobbet tudjon fizetni a munkaltato kenytelen a munkavallalo altal termelt artott dolgot dragabban ertekesiteni. Es egy sor másik dolog general aremelkedest ami inflalja a penzt.


Az egesz inflacio addig oke es hasznos amig alacsony(2szazalek koruli), elorejelezheto es kiszamithato. Ha 2szazalekos az inflacio de a bered 5%ot emelkedik akkor lathato hogy tobb penzbol tobbet tudsz vásárolni.

2022. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyebkent meg amiert 10eve 5000et fizettek munkaert ma 10 15 korul adnak kb. Ahogy az arak emelkedtek, ugy a berek is. Eleg a minimalbert megnezni. Legalabbis a covidig nagyobb mertekben nottek a berek mint az arak mert az inflacio alacsony volt.

A covid es a haboru miatt a legtobb ember realbere csökkent mert a bere kevesbe emelkedett mint az arak.

2022. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. A pénz az mindig valakinek az adóssága. Ha mindenki minden hitelt a világon vissza tudna fizetni egyszerre, akkor a pénzrendszer összeomlana.

De a helyzet az, hogy egy adott pillanatban a világon mindig több hitel van, mint amennyi pénz létezik. Ez gerjeszti az inflációt és ezért és egyre kevesebbet a pénz.

Ha nem hitelpénz rendszer volna, akkor nem lenne törvényszerűen infláció. Persze akkor is változhat a pénz értéke, de nem ennyire.


Egyébként amikor alacsony az infláció, akkor az emberek szeretnek hitelt felvenni, mert alacsony a kamat, de nem szeretnek költekezni, mert értékes a pénz.

Magas inflációval az emberek kevésbé vesznek fel hitelt, viszont jobban költekeznek, mert holnap már drágább lesz minden és inkább most költik el a pénzt.

2022. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Neked kérdező ezt úgysem lehet elmagyarázni, mivel mindenre azt mondod, hogy ez kamu / nem hiszed el / nincs bizonyítva. A linkelt videóban teljesen jól össze van foglalva bár kicsit lebutítva, de az se volt rossz ötlet, hogy nyiss ki egy közgáz könyvet és tanulj.
2022. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!