Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos mostanság...

Mennyire biztonságos mostanság Magyar Állampapírba fektetni megtakarításunk?

Figyelt kérdés
Arra volnék kiváncsi hogy ha van az embernek egy kis megtakarítása és azt akarja hogy a jelenlegi helyzetben Total ne értéktelenedjen el kamatozzon egy kicsit biztonságos beletenni az embernek a pénzét Állampapírba? Főleg a jelenlegi háborús gazdasági helyzetben?? Esetleg hol érdemes erről tájékozódni? Mert nyilván ahol lehet ilYet kötni ott úgyis azt mondjak amit hallani szeretnék!

2022. júl. 4. 20:17
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
30%
Mintha kevernéd a biztonságos és az értékálló szavakat. Először ezeket tedd tisztában magadban, utána tedd fel újra a kérdést.
2022. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Biztonságosnak biztonságos, forintot mindig vissza fog fizetni az állam neked.


Amit vegyél figyelembe:


4 és 6 éves konstrukciók vannak. Tudod eddig nélkülözni ezt a pénzt? Még akkor is, ha beüt a krach? Ugyanis hiába lehet elvileg visszaváltani idő előtt, ez szokásjog csak, 1 tolvonással eltörölhető.

2022. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

ezen az oldalon kívül sehol nem vetődött fel még gondolati szinten sem az államcsőd esélye.. tehát érdemes. Ha nem tudsz jobbat.


Amúgy eddig, míg a csapból nem folyt, hogy infláció van.. miért nem akartad hogy ne értéktelenedjen el a megtakarításodat?

2022. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es nem tudom mi a kettő között a különbség vagy hogy mit akartál írni!


2-és 4-6 Éves periódusost biztos nem kötnek max 1 évest!


3-as jelenleg is be van fektetve kb egy hét múlva jár le az egy éves állampapír befektetésem és ezért kérdeztem hogy merjem e lekötni meg egy évre ilyen körülmények között!

2022. júl. 4. 21:38
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

"1-es nem tudom mi a kettő között a különbség vagy hogy mit akartál írni!"


Biztonságos = nincs (nagyon kicsi) a kockázata annak, hogy a befektetett tőkédet is elveszíted.

Értékálló = minél magasabb mértékében (de legalább az infláció mértékével) kamatozik.


Nos a legnagyobb probléma az, hogy egy befektetés minél nagyobb mértékben kamatozik, annál kevésbé biztonságos (nyilván előfordulhatnak kivételek - mindkét irányban). Bizonyos szint fölött a kapott kamat ígérete legalább annyira kerülendő, mint az uzsorakölcsön.

2022. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Koplárovics Béci köszönöm az infót a szavak értelmezésében.


Én azt kérdeztem hogy jelen rendszer szerint biztonságos vagy bebukhatja az ember a pénzét ha állampapírba fektet?


Az értéktelenedést pedig azért írtam ha már van az embernek egy kis plusz pénze és leköti lát belőle némi plusz pénzt de ha csak a számlán van vagy otthon párnahajban nincs semmi.

2022. júl. 4. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Amelyik befektetést metróaluljárókban meg időjárás jelentő portálokon kell hirdetni, az nem biztonságos, hanem egy átverés.
2022. júl. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
#6: valószínűleg ez egy olyan helyzet, amikor a 0% kamattól még a pár% kamat is biztonságosabb. Értsd: biztonságosabb állampapírban, mint a párnacihában. Igen, magyar állampapírra gondoltam.
2022. júl. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Én dollárt vettem és elástam a kertben. Likvid és már qrva nagy pluszban vagyok. ( 3 hónap alatt kb 300 ezer ft)
2022. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!