OTP Faktoring Hitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, volt egy személyi hitelem az OTP-nél 800.000.- Ft, amelyet nem tudtam fizetni egy ideig, mert eltört a lábam. Volt náluk biztosítás is a hitelre a Groupama-nál, de hiába jelentettem le, nem történt semmi segítség, és elúsztam vele pár hónapot, aminek következtében felmondták a hitelt, és a faktoringhoz került. Azóta már kifizettem az egész 800.000.-Ft-ot, de annyi a kamat rajt, hogy teljesen feleslegesen, mert már 1.200.000.- nél jár a teljes tartozásom... Felajánlották, hogy elengedik a felét, köthetünk ilyen szerződést, de én nem szeretnék öt évig szerepelni a BÁR listán emiatt. Jelenleg 20.000.- Ft-os részletfizetési megállapodásom van velük, amely szintén arra fog kimenni, hogy kifizetem még egyszer a tőketartozást, meg még ki tudja mennyi kamatot.


Ne értsetek félre, tudom, én rontottam el, az én hibám, de mindenképp ki akarom fizetni, és le akarok kerülni a listáról, csak azt nem tudom, hogyan. Sajnos a beteg édesanyám egy otthonban lakik, aminek a díját havonta ki kell egészítenem 30.000.- Ft-tal, van megtakarításom aminek a havi díja 20.000.- Ft, valamint van egy másik hitelem, ami nincs elúszva, ez havi 15.000.- Ft. Ezen felül még apukám is beteges, nem dolgozik, most lett nyugdíjas, de még nem kapta meg, nem tudjuk, mennyi fog járni neki havonta, lehet, hogy neki is segítenem kell.


Ha összeszámolom, akkor még erre jön a telefonszámla, stb. A fizetésem az 226.000.- Ft. Kérlek segítsetek nekem kiszámolni, hogy hogy tudnám megoldani.


Már hívtam a faktoringot, de új szerződést nem akarnak veéem kötni olyan formában, hogy magasabb legyen a törlesztő, és előbb kifizethessem... Ilyen van?? És a hitelt még 2017-ben vettem fel. Valaki tud erre megoldást?


Köszönöm szépen, ha segítetek! :)


2022. júl. 27. 10:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan érzésem van, hogy még több pénzt akarnak lehúzni rólam
2022. júl. 27. 10:49
 2/6 anonim ***** válasza:
A 800.000-et mikor és kinek fizetted?
2022. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a sztori nem kerek. A sallngoktol mentesen kb datoumokkal ird mar le mikor vetted fel, mennyit, mennyit kellett visszafizetni, meddig fizetted, mikortol nem fizetted, meddig nem fizetted,mikor mondtak fel, mikor kerult at a faktoringoz. Mi az hogy volt biztositasod de nem lett semmi. Pont az ilyen varatlan kiesesekre van az a biztositas.
2022. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A hitelt még 2017-ben vettem fel, aztán pár hónap múlva eltörtem a lábam, így nem kaptam fizetést, csak táppénzt, de az nagyon kevés volt. Ezt jeleztem is a bank felé. Miután már tudtam járni, beballagtam a Groupamához, ahol kitöltettek velem egy papírt a lábtörésről, meg kezelésről, gyógytorna, stb. Azóta semmi válasz nem érkezett, már csak annyi, hogy az otp felbontotta velem a szerződést és átadta a faktoringnak. Mikor én utánakérdeztem, azt mondták, hogy letelt a határideje annak, hogy leadjam a Groupamánál a papírokat, de hiszen időben leadtam. Már nem tudtam velük mit kezdeni, ott volt a megállapodás a faktoringgal. Elkezdtem fizetni, majd feltűnt, hogy semmit nem csökken a hitelem. Jeleztem nekik, kértem, hogy küldjenek kimutatást, de alig csökkent a hitel, hiába fizettem be addigra már több százezer forintot. Felhívtam őket, hogy ez miért van így, és közölték, hogy a kamatok miatt.


Én hiába mondtam, hogy szerentém rövidebb idő alatt kifizetni, a telefonban azt mondta az ügyintéző, nem kötnek új részletfizetési megállapodást. Ez az, amit egyáltalán nem értek.


Menjek be a személyes ügyfélszolgálatra? Egyáltalán emberszámba vesznek ott?

2022. júl. 27. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Fu de egy tunya vagy. Leadtad a papirt a biztosítónal majd ugyhagytad.
2022. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miert nem verted az asztalt hogy leadtad a papirt vagy valami. Jezusom.


Az is nevetseges hogy fogalmad sincs a tartozas a faktoringhoz kerulve mennyi lett. Es hogy a megallapodas utan fizettel es fogalmad sincs miert nem csokken es utana sem jarsz.


Azonnal menj be hozzajuk, kerj reszletes kimutatast. Vagy kerd postan. Ott rajta kell lennie minden adatnak. A toketartozasnak, a kamatnak hogy mennyit fizettel, mennyi van vissza.


Egyebkent ha csekken vagy utalassal fizetsz semmi akadalya hogy tobbet fizess mint amennyit kellene.

2022. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!