Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Három éve OTP-től OTP faktorin...

Hpista81 kérdése:

Három éve OTP-től OTP faktoringhoz került a lakáshitelem, fizetgetem nekik, de a márc18 kormányrendelet vonatkozik a követeléskezelőkre is? Azaz moratórium alá esik az OTP faktoring felé törlesztendő tőke és kamat is?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 19:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem vonatkozik. Azt továbbra is fizetni kell.
2020. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
de miért? hisz, tartalmi szempontból az is olyan, mint egy hitel (tőketartozás, jelzálog, kamat). és az otp faktoring is üzletszerűen végzi
2020. márc. 22. 13:21
 3/27 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert az a szó klasszikus értelemben már nem hitel. A hiteledet ők megvették és ők jogosultak követelni rajtad a továbbiakban. Az, hogy a részletfizetést engedték a tartózásra, attól nem válik hitellé.


De hívd fel őket holnap.

2020. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Ha ez segítség, én beszéltem az OTP Faktoringgal pénteken, sajna valóban ránk nem vonatkozik :(( ellenben 1-2 hónap haladékot tudnak biztosítani. A mai gazdasági beszámolóban valahogy mi megint csak kimaradtunk, pedig ez is több ezer embert érint. De ha tudod hívd fel te is őket h mit mondanak neked.
2020. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
igen, beszéltem velük, de semmi haladékról nem beszéltek nekem. eléggé felháborít, hogy kihagyták a faktoringosokat, hisz végülis ez is hitel.
2020. márc. 23. 19:23
 6/27 Babócika válasza:

Ebben amúgy az a bosszantó, hogy a kormány arról beszélt, hogy nem akarja, hogy az emnerek elveszítség az otthonaikat amiatt, hogy nem tudják fizetni a hitelt... Nos

Aki a jelenleg futó hitelét esetleg nem tudná fizetni, az nem fogja rögtön elveszíteni az otthonát, krízishelyzet, átfutási idő.. Stb.. Stb.

Ellenben, mi akik már a faktoring felé fizetünk, csupán egyszer nem fizetsz, szerződés bomlik, és viszi a házad....

2020. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Babócika, mint feljebb írtam, nekem azt mondta az ügyintéző h 1-2 hónap csúszás belefér./ addigra talán a "király" erre is hoz rendeletet.
2020. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

igen, ha a hiteleseket megvédik, akkor minket is kéne, ugyanaz a hitel, ugyanazokkal a kamatokkal. csak mert egyszer csúszásba kerültem, attól még nem kéne csődbevinni... elég sokat fizettem már az otp-nek. gyakorlatilag kifizettem a teljes felvett hitelt tiz év alatt, a tőketartozás mégsem csökkent...


nem hiszem, hogy lesz erről külön rendelet már.


a mai rendelet annyit tartalmaz, hogy lefoglalás, árverés nem lehet, de attól még felmondhatják a szerződést. ha jól értelmezem

2020. márc. 24. 10:06
 9/27 anonim ***** válasza:
Igen sajnos jól értelmezed, bonthatják a szerződést :( Ám mi is kifizettük már a felvett hitel teljes összegét, és munkahely megszünése miatt nem tudtuk tovább fizetni, így mi is átkerültünk a faktoringhoz. Én még bízom benne hogy megfog születni felénk is a rendelet. Mikor számomra érhetetlen módon mint szépségipar stb.. felmentesültek a járulékok alól.
2020. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

írtam nekik levelet:


Tisztelt OTP Faktoring Zrt.,



Március 23-án, telefonon azt a tájékoztatást kaptam ügyintézőjüktől, hogy a 2020. március 18-án bejelentett gazdaságvédelmi intézkedések és az ehhez kapcsolódó kormányrendeletek nem érintik a szóbanforgó tartozáshoz kötődő megállapodást, holott a koronavírus járványból adódó nehéz és súlyosdbodó gazdasági helyzet engem is érint, érinteni fog.


A Kormány 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelete szerint:

"Ha a felek eltérően nem rendelkeznek, a veszélyhelyzet fennállása alatt az adósnak a hitelező által üzletszerűen

nyújtott hitel- és kölcsönszerződésből, illetve pénzügyi lízingszerződésből (a továbbiakban: szerződés) eredő

tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége akként módosul, hogy az adós a szerződésből eredő tőke-, kamat-,

illetve díjfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap (a továbbiakban: fizetési moratórium). A fizetési

moratórium nem érinti az adós azon jogát, hogy az eredeti szerződési feltételek szerint teljesítsen.

(2) A szerződések teljesítési határidejének módosulása a szerződést biztosító járulékos és nem járulékos

mellékkötelezettségeket is módosítja, függetlenül attól, hogy a mellékkötelezettséget szerződésbe vagy egyoldalú

jognyilatkozatba foglalták a felek.

(3) A fizetési moratórium 2020. december 31-éig tart, melynek időtartamát a Kormány rendeletével

meghosszabbíthatja."


Tekintettel arra, hogy tartalmilag és a Ptk. szerint a jelen megállapodás egy jelzáloghitel visszafizetéséről szól (adós, kamat, tőketartozás), és a fent említett kormányrendeletek nem tartalmaznak ettől eltérő kitételt a követeléskezelőkre vonatkoztatva, nem látom okát annak, hogy a rendelet ne érintse a követeléskezelők megállapodásait is, hiszen az OTP Faktoring jelen esetben hitelezőként lép fel adósokkal szemben, és ezt üzletszerűen teszi.


A fentiekre hivatkozva véleményem szerint tartalmilag egy hitelszerződésről van szó jelen esetben is, hiszen az OTP Banktól OTP Faktoring Zrt.-re engedményezett hitelről van szó, az átvett tőketartozás annak összegszerűségével és ugyanazon kamataival együtt a hitel továbbélését jelenti. Ebben nevem adósként szerepel, kamatfizetési kötelezettséggel terhelve.


A Kormány egy újabb, 57/2020. (III. 23.) Korm. rendelete a végrehajtások szünetetltetéséről szól, így jelen köztes állapotot is szükségszerű, hogy méltányosság illesse.



Kérem, szíveskedjenek megindokolni, hogy álláspontjuk szerint miért értelmezték úgy a kormány szándékát, hogy az nem érvényes a követeléskezelőkre és az Önök álláspontja szerint mi hiányzik a rendeletből, ahhoz hogy a fentiek szerinti levezetésnek megfelelően könnyítést kapjon a követelés.


Úgy érzem, hogy a kormány jelenlegi veszélyhelyzetben kifejezett szándékai szerint (az MNB ajánlásaival összhangban) megillet engem és a hozzám hasonló helyzetben lévőket is a törlesztési moratórium, számítok a ko-operatív lépésekre az Önök részéről.


Válaszukat előre is köszönöm.

2020. márc. 25. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!