Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes euró alapú magyar...

Érdemes euró alapú magyar államkötvényt venni vagy inkább devizába mentsem a pénzem? (ha félek a totális forintpusztulástól)

Figyelt kérdés

Nem értek a pénzügyekhez. Annyit tudok, hogy euró alapú államkötvényt is lehet venni kb. 0 % kamattal (szóval semmi kb). De ez akkor azt jelenti, hogy egy államcsőd esetén is olyan lenne, mintha előtte eurót vettem volna? Vagy az a pénzem is elúszna tök mindegy hogy Ft vagy EUR alapú állampapír?


Másik opció: Wise-on veszek jópár száz ezer forintért eurót. Csak ez esetben meg nem tudom milyen szabályozás van. Csak devizavásárlás (nagy értékű) miatt zárolhatják a számlám? Meg nyilván semmit nem kamatozna és ez esetben tényleg akkor lenne csak értelme ha az utcán sepregetnék a forintot mivel ugye van átváltási költség (és tfh. a forint nem omlik össze, hanem 5 év múlva visszamegy 400 alá akkor bukok rajta).



2022. júl. 27. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Euró alapú államkötvényt vegyél. Jobban jársz államcsőd esetén is mint a devizával.
Sima euró devizát vegyél, azzal államcsőd esetén se lesz semmi gond
Felejtsd el az eurót! Más devizát vegyél (leírom mit érdemes).
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
mindkettő van. én a usd-t szeretem.
2022. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak szolok, venezuelaban es torokorszagban sincs allamcsod meg. Es naluk millioszor szarabb a helyzet mint itt :)


Amugy meg ha mar felsz az allamcsodtol, akkor gondolom a fegyverek, az elelem es a bunker meg van mar epitve igaz? Mert ha beut a szar akkor tok mindegy lesz h mibe van a penzed ha kirabolnak, megeroszakolnak stb...

2022. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kirablás államcsőd nélkül is működik
2022. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért gondolja bárki, hogy államcsőd esetén jobb az euró alapú államkötvény? Ha az állam nem tudja kifizetni az államkötvényeket akkor nem tök mindegy milyen pénznemben nem tudja? Amúgy amíg ilyen sikeresek az állampapír aukciók addig semmi jele államcsődnek. [link]
2022. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!