Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos magyar állampapírba fektetni?

Figyelt kérdés
Kb 2 évig szeretném benne hagyni, nem érdekel már annyira a nagy hozam, hanem inkább a biztonság. Van esély arra, hogy elvegye az állam pl egy állam csőd esetén? Én már nem lepődnék meg ha odáig jutna Magyarország.

2022. júl. 22. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz államcsőd szerintem.
2022. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható államcsőd.

[link]

2022. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
100 szazalek
2022. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nem áll fenn az államcsőd veszélye. Az államnak nem érdeke, hogy ne törlessze a tartozásait, mert akkor teljesen eljátszaná a befektetők bizalmát, és a jövőben senki sem hitelezne neki. Olyan lehet hogy nem tud fizetni, de jelenleg ennek sem áll fenn a közvetlen veszélye. Én inkább a forint leértékelődését és a magas inflációt látom reális kockázatnak. Ha viszont állampapírt veszel és nem tartod meg a lejáratig, akkor számolnod kell azzal, hogy kedvezőtlen feltételekkel tudod csak korábban visszaváltani/eladni. Az állampapírok árfolyama vagy a visszaváltás díja a futamidő közben nincs kőbe vésve.
2022. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden befektetésnek van valamennyi kockázata, de ezek közül az állampapírok alacsony kockázatú befektetésnek minősülnek. Nem várható államcsőd, MNB szinte minden éven rekord mennyiségű bevételre tesz szert és az EU is közbeavatkozna, hogy elkerüljük. Ősszel ha a tisztelt kormányunk nem kemenykedik túlságosan, meg kedvezményes eus pénzhez is hozzájutunk, ami több ezer euró.
2022. júl. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyira biztonságos, mintha bankszámlán vagy otthon tartva inflálod, csak itt még valami kamatot is kapsz rá.
2022. júl. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4# nekem eddig magyar állampapír pluszban volt, 5 évre szól, de minden évben vissza lehet váltani díj nélkül. Most az infláció követő állampapíron gondolkodom, ott még nem tudom mik a feltételek.

2022. júl. 23. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!