Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenki felkészült rá, hogy...

Mindenki felkészült rá, hogy egy jó időre utoljára láttuk 400HUF felett a dollárt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 02:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/141 A kérdező kommentje:

Február közepe, vagy Júni közepe. Február 1-én jön a Fed első idei kamatdöntése, az ott meghatározó lehet a következő hónapokat tekintve. Sokan várják a pivotot, de szerintem esélytelen még, így szakadhat a részvénypiac, ami a dollár emelkedését hozhatja magával.

A másik neuralgikus pont a júniusi Fed találkozó (asszem júni 12-13 körül, de nem vagyok benne biztos fejből). Addig lesz összesen 3 Fed kamatemelés tippem szerint és addigra felmehet 5% körülre az alapkamat, illetve az infláció is le fog csökkenni amerikában 4-5% körüli tartományba + a magas kamatkörnyezet ténylegesen elhozhatja a recessziót, aminek megint csak nem fog örülni a részvénypiac, így a dollár is megindulhat felfelé (ez a kettő negatívan korrelál egyébként). Ezek mind "ha" függvények, nem predikciók. Az amcsi infláció szinte garantáltan lejtőn marad júniusig. A kérdésben a változó az amerikai munkanélküliségi ráta, illetve a Fed reakciója.


Szummázva, február eleje-közepe lehet a kritikus pont, illetve júni közepe.

2023. jan. 9. 11:40
 72/141 anonim ***** válasza:
Köszi, az új állampapír jan második felében jelenik meg, akkor megvárom február elejét és a dollárom megy a valutaváltóba.
2023. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/141 krwkco ***** válasza:

#71

Mi a véleményed arról, hogy a FED intézkedései elsősorban a dollár és más nagyvaluták kapcsolatát határozzák meg. Pl. az USDEUR árfolyamot.

Emellett a nagyvaluták/forint árfolyamát a magyar állami, magángazdasági és pénzpiaci (felkínált kamat, hitelminősítés) valutaváltási mennyiségek befolyásolják.

Nem volna érdemes ezt a kettőt különválasztva vizsgálni?

2023. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/141 anonim ***** válasza:
És az euro hogyan fog változni a közeljövőben? (pár hónap)
2023. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/141 A kérdező kommentje:

73: A Fed intézkedései elsősorban az amerikai gazdaságot határozzák meg, minden más csak másodlagos reakció.

A forint árfolyamát természetesen a "belső" okok is mozgatják (most főleg az EU-s pénzek körüli bizonytalanság), ezért is szakadt nagyobbat a dollártól, mint a régiós devizák.


74: Az EUR a dollárhoz képest gyengülni fog. A forinthoz képest meg valahol 370 és 400 között ingázni. Ezen belül mikor merre, azt azt nem tudom, nem követem az ECB monetáris politikáját annyira szorosan, mint csak a Fed-ét. Az eurozóna szarban van, dióhéjban (magas és "sticky" infláció, emelkedő kamatkörnyezet).

2023. jan. 9. 12:16
 76/141 anonim ***** válasza:
Miért, még nem dőlt el az uniós pénzek sorsa? Akkor végülis euroban vagy dollárban érdemes most pénzt tartani? Mondjuk 1 éves futamidőt nézve.
2023. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/141 A kérdező kommentje:

1 éves futamidőt nézve állampapírban. Még akkor is, ha idő előtt kiveszed és kifizeted az 1%-os visszaváltási díjat (magyarul 99%-os árfolyamon váltod vissza).


Devizába nem fektetünk be, ez butaság.

Túl volatilis és kicsi a hozam/nyereség általában (leszámítva az elmúlt időszakra jellemző buborék fázist), főleg 1-2 éves időtávon.


Akkor már miért nem fektetsz be olyan részvénybe aminek az értéke dollárban van kifejezve?

Ott is van dollár kitettséged - ha már ilyen perverzióid vannak -, hisz a részvény árfolyama dollárban van kifejezve ami ha nem változik, akkor is nyersz/buksz a dollár árfolyamán.

De persze ezt sem javaslom 1-2 éves távlatban, mert cifra dolgok történhetnek még idén a részvénypiacon, bár ez sem garantált. Senki sem látja a jövőt, még én sem. Annak ellenére, hogy a dollár zuhanását megjósoltam, ez nem volt nagy kunszt.


Viszont legalább 5 éves távlatban van jó néhány amerikai cég akiknek véleményem szerint megéri zsákolni a részvényeit és akkor a dolláron és a részvény árfolyamán is keletkezhet nyereséged + még osztalékot is kapsz negyed évente:

3M (MMM), Stanley Black & Decker (SWK), Intel (INTC), T. Rowe Price (TROW), Comcast (CMCSA), HP Inc. (HPQ)

De ez nem pénzügyi tanácsadás!

2023. jan. 9. 14:46
 78/141 anonim ***** válasza:
Köszi 77. Megtartok 3000 dollárt, ha esetleg menni kell innen és legyen azért pénzem. A többit berakom állampapírba. Köszi a tanácsot. Mondjuk van most kb 100 ezer Ft hasznom, mert a dollár ígyis magasabb, mint amennyiért vettem, de akkor ezek szerint tovább nem fog nőni.
2023. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/141 A kérdező kommentje:
Nem tanácsoltam semmit, ne csinálj semmit csak azért, mert egy random emberke gyakorin mond valamit...a rövidtávú tippem nem jött be. Amikor a kérdést kiírtam, utána még felnézett picit 400 fölé a dollár, de mint látod fél éves távlatban bejött a tippem. De ez nem garantált. Így ne fektess be, ez nem befektetés, hanem "kaszinó". Sőt, simán tévedhetek is és újra felmehet a dollár 400 fölé, de én személy szerint nyilván nem erre fogadok. De ettől függetlenül tévedhetek is.
2023. jan. 9. 15:26
 80/141 anonim ***** válasza:
Én is így látom a helyzetet. Az állampapír fixen hoz nyereséget. Nyilván a végső cél egy lakás, amit kiadok majd vmi egyetemiskának. És majd ő tejel nekem havonta.
2023. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!