Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Katás vállalkozóként az...

Katás vállalkozóként az utóbbi két-három hétben kapott valaki nagyobb összegű személyi kölcsönt bármelyik banknál?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egyes bankok automatikusan elutasítják a hiteligénylést, ha az igénylő jelenlegi katás, és szeptembertől más egyéni vállalkozói adózási formára vált át, mert ezt kockázatnak minősítik. Azt szeretném megtudni, hogy melyik bankoknál érdemes kopogtatni, és melyeknél nem egy 7-8 millió forint összegű személyi kölcsönért jelenlegi katásként.

2022. aug. 23. 11:40
A kérdező szavazást indított:
Igényeltem, és kaptam. (A bankot és az összeget kérlek, írd le kommentben.)
Igényeltem, és nem kaptam. (A bankot és az összeget kérlek, írd le kommentben.)
Nem igényeltem.
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát amikor mi ház vásárlásra hitelt vettünk fel csak egy bank volt amelyik hitelt adott csak csupán azért mert egyéni vállalkozó vagyok. Nem katás. Ez mindegyiknek olyan őrült nagy kockázatot jelentett amit nem vállaltak be.


Fura, hogy a számukra nagyobb biztonság ha valaki egy himi humi kft -nél dolgozik ami akkor szűnik meg, akkor küldi el amikor akarja.

2022. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az önmagában nem lenne probléma, hogy katás vagy, hiszen van, aki magánszemélyeknek dolgozik, így szeptembertől nekik semmi változás nincs, de mivel Te adózási formát váltasz, így egyértelműen több lesz az adód, várhatóan kevesebb az ügyfeled, ezt a bankok többsége negatívan értékeli. Van bank, aki úgy tájékoztatott, hogy csak a NAV igazoláson található jövedelem 70%-ával fognak számolni, ez pl 12M Ft-os árbevétel esetén 420E, Ft, ami még elég lehet egy nagyobb személyi kölcsönre, de ha kevesebb volt a 2021-es árbevételed, akkor abból kell számolni.
2022. aug. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!