Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alkalmazottként vagy vállalkoz...

Alkalmazottként vagy vállalkozóként nagyobb rabszolga az ember?

Figyelt kérdés

Mondják azt, hogy vállalkozóként évi 365 nap a munka, mert félretenni nem tudod, ellenőrözni, konkurenciát, trendeket, jogszabályt, piacot figyelni, újításokon agyalni még hétvégén, ünnepnapokon is kell. Ehhez képest az alkalmazott hétvégére és estére elfelejti a melót, van pár fizetett ünnepnapja és szabadsága is, akkor igazán önfeled lehet. Ha nem tetszik a melóhelye, egyszerűen vált, nem "sajnálja" megszüntetni, eladni az évek alatt felépített vállalkozását.


Szóval, vállalkozók, írjatok picit magatokról és vállalkozásotokról, ha úgy érzitek, mégiscsak rosszabb az alkalmazotti lét.

(Amikor alkalmazottat írok, nem a minimálbéres gyári munkásra gondolok, hanem egy közepes-jó fizetésre)


2014. jún. 7. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Alkalmazottként. 5 éve vagyok vállalkozó, igaz nem Magyarországon, de errefelé olyan mértékben vállalkozóbarát a rendszer, hogy mindenképp megéri csinálnom. Nagyobb a felelősség persze, és valóban nem csak 8 órát dolgozom, de én osztom be az időmet, nem más! Ez óriási előny. Van hogy 2 munka közt elintézem a nagy bevásárlást, hazamegyek kipakolok, stb. Szabadidőm ugyanúgy megvan, lévén most már csak heti 5 napot dolgozom, 2 szabad, és évenként 20 napot így is szabadságon vagyok, a cégem már van olyan helyzetben hogy nem kell jelen lennem minden percben. A felfutási időben, amíg beindul az üzlet, addig természetesen rengeteg a munka, jó magam is alkalmazott nélkül kezdtem el, ma már 5 embernek adok munkát.
2014. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Kinek a pap, kinek a papné.


Sokan nem alkalmasak a vállalkozói létre, ugyanúgy ahogyan sokan nem alkalmasak könyvírásra, filmszerepre, stb.


Felesleges boncolgatni, hogy melyik a sz@rabb.


Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Az, hogy kinek mi való egyén kérdése dönti el.

2014. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez nagyon embertipus kérdése. Én nagyon utálom, ha azért kell ott lennem valahol x-y óráig, mert valaki erre utasít. Nagyon utálom a felesleges meetingeket is, ahogyan azt is, hogy nem közvetlenül én osztom be az időm, munkám, és azt, hogy itthon a fizetés, amit adnak semmit nem ér.


Ezért jobb nekem a vállalkozói lét. De sokan nem akarnának alkotni a semmibol, nem akarnak folyamatosan fejlődni, tanulni, új üzleti lehetőségeket, piacot találni

2014. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vállalkozástól is függ. Ha a semmiből alkotsz valamit az elég jó, de ha pl. Biztosításokat kötsz, az szar.
2014. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Önállóság szeretete, kockázat hajlandóság...ezeknél dől el.


Amíg alkalmazott voltam a főnők rabszolgája voltam, most a vállalkozásom rabszolgája vagyok.

2014. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy hol vagy. Számos vállalkozónak nem kell állandóan figyelni a trendeket, így könnyebb a dolga, míg számos alkalmazottat állandóan szivatnak, azaz nem biztos, hogy jobb alkalmazottként. Szakmája válogatja mindkét esetben!
2016. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!