Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha az árak nyugaton hasonlóak...

Ha az árak nyugaton hasonlóak a magyarországihoz, akkor miért nem tudnak itt a vállalkozók nagyobb béreket kitermelni a kereskedelmi és vendéglátó egységekben?

Figyelt kérdés
Annyira, hogy jobban megéri ki sem nyitni, mint jobban megfizetni az alkalmazottakat?
2018. jún. 8. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem hasonlóak.

Nem tudom minek kell kitalálni fassàgot.

Szerinted hogy lesz az alkalmazottnak 600 ezres bére, hogy 800 forint egy menü?

2018. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen már hasonlóak, Aldi,Lidl várárlóerő paritáson számolva kb. ugyan annyit ad, mint Németországban.

Egyébként jó kérdés, nyilván élnek a helyzettel. Én is hallottam már olyan multinacionális láncról, ahol az adott boltban azzal viccelődtek a vezetők, hogy van amelyik Ausztriai bolt kevesebb forgalmat csinál. Nyilván az az ausztriai bolt nem egy bécsi vagy valami nagyvárosi volt, az említett magyar bolt megy Pesti volt, de akkor is...A bécsi keresett 5x annyit.

2018. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kevésbé pörög az üzlet, az emberek kevesebbet vásárolnak, így azonos munkabért (=hasznot) több ideig tart kitermelni Magyarországon. Plusz az ÁFA is több, így hiába hasonlóak az árak, annak egy jelentős része az államot gazdagítja, nem a gazdaságot.
2018. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi ugyanannyi? Bécsben 5000 egy hamburger.
2018. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Multinál igaz, de KJV-nál nem.
2018. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6Font 2 dl cola, hazai kocsmában meg 500Ft

10Font cigi nálunk 1400Ft

2018. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!