Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelnél ilyenkor mi...

Babaváró hitelnél ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Mi történik ha az elhúzodó válóper miatt előbb születik meg a második gyerek, minthogy kimondják a válást, de egy másik férfitól? Jogilag ugye ilyenkor a férjé a gyerek, hiába szűnt meg az életközösség. De mi a helyzet ezzel a hitellel? Ebben az esetben is leveszik a 30 %-ot? És ha leveszik, akkor válás után mennyinek kell a büntetőkamatos részét fizetni? A csökkentettnek, vagy az eredetinek?

2022. aug. 26. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mamma mia!
2022. aug. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
23:33-ig kellett várni a nap trolljára, de megjött végül 😂💩🤡🤡
2022. aug. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor hóli shit...
2022. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Latom csak szet rakni a labad van eszed, a google-t mar nem tudod hasznalni:

Míg az anya az, aki a gyermeket szülte (kivéve az örökbefogadás esetét), addig az apai státusz rendezése vélelmekkel történik. A házastársak közötti huzamos, kizárólagos nemi kapcsolat következménye az apaság vélelmének alapesete. A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti. A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Bizonyítani lehet azonban, hogy a gyermek fogamzása a vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt. Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.

2022. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm, ezt igy nem találtam!


Az élet tud fura dolgokat művelni. Egyébként nem vagyok még terhes, de van komoly kapcsolatom, és a válás -ami amúgy közel egy éve tart már- előrelathatólag nagyon hosszú, lehet még évekig tartó lesz. Es nem vagyok már 20 éves hogy akár 5 évet várjak.

2022. aug. 27. 10:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A 4-es teljesen jól leírta.


Kitartást kérdező! Azt szabad kérdezni, miért tart eddig a válás, egy éve?? Úgy tudtam, az sosem tarthat évekig, akkor is "szétválasztanak", ha a másik fél nem akar válni, elég az egyik fél akarata. Ami elhúzódhat, az a vagyonmegosztási per, de az más kategória.

2022. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6 Köszönöm!


Exférjem szivat a gyerekkel, mert bár négyszemközt beismerte hogy nem tudna mit kezdeni vele, de a biróságon ragaszkodik ahhoz hogy én alkalmatlan vagyok, nála helyezzék el. Ulletve 3-4 havonta van 1 tárgyalás.

Csak maga a perfelvetel vett igénybe 3 targyalast, a beadastól számítva 7 hónapot, es csak most ősszel, 1 évvel a beadás után kezdődik a bizonyítasi eljárás, ami szintén lehet akár egy év is...

Ehhez jön hogy nem 20 éves csitri vagyok mint ahogy sokan gondolnák, hanem mingyárt 40, vagyis nincs időm a következő gyerekre még éveket várni.

Az hogy pont a válás (elköltözés) után nemsokkal jöttem össze a számomra tökéletes férfival, arra meg nem lehetett számítani.

És szeretnénk közös gyereket.

Egyébként a babahiteles kérdesemre még a bankban sem tudtak válaszolni...

2022. aug. 28. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!