Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes lakáshi...

Melyik banknál érdemes lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakáshitelt felvenni jövőre, hogy saját ingatlanba tudjunk költözni.

10 millió forintra gondoltunk maximum, 10 évre. Mi az OTP-nél bankolunk mind a ketten, de érdekelne, hogy akik esetleg máshol bankolnak és most intéznek hitelt, mi merre mennyi? Csak tájékozódás jelleggel. :)

Van olyan opció, hogy fix kamatozású a hitel, de hamarabb kipörgethetem, ha a pénztárcám engedi?



2022. aug. 30. 06:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az éven, de még jövőre is csak nagyon rossz kondíciókkal tudsz hitelt felvenni. Fix kamatozású hitelek kb minden bankban van, az előtörlesztés viszont nem éri meg, olyankor többet kell visszafizetni.
2022. aug. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bankmonitoron nézz körül, ne a gyakorizók véleményére alapozz.
2022. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Az első jó nagy baromságot ír. Az előtörlesztésnek van egy minimális díja, de még úgy is megéri.
2022. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bankmonitor-on valasszatok a legjobb opciot vagy keressetek egy hitelugyintezot
2022. aug. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP hitel szempontjából nem biztos, hogy a legjobb, de természetesen kérjetek kalkulációt, mert egy régi ügyfélnek azért szoktak adni kedvezményeket.


Bankmonitoron megnézitek, melyik az a 3 bank, ami a legjobbat ajánlja, aztán menjetek be konkrét kalkulációra, aztán majd eldöntitek.

2022. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell felvenni, ahol a legolcsóbb. Nem érdekes, hogy most hol bankolsz.

Bankmonitor kalkulátorával megnézed, ami elöl van ahhoz meg bemész személyesen. Ha kicsi a különbség, akkor meg személyes preferencia alapján döntesz.

Igen, minden banknál lehet előtörleszteni, ez törvényi kötelezettség, de az első 3-5 évben büntetik. Nem éri meg a banknak úgy hitelezni, hogyha 1-2 év múlva megszűnik a szerződés.

2022. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az egyik kollégám azt mondta, hogy nekik fix a hitelük és a jelenlegi helyzetbe megduplázódott a törlesztőjük 100ezer Ft-ról 200ezer Ft-ra. Én még ehhez nagyon zöldfülű vagyok, így nem teljesen értem hogy lehetséges ez? Valaki lenne kedves elmagyarázni dióhéjban?

Szeretnénk elmenni a párommal személyesen egy bankhoz és ott minden kérdést átrágni, de jobb ha van egy alaptudásunk, úgy talán kevésbé vesznek hülyére.

2022. aug. 30. 09:16
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

#7: Az a kollégád pénzügyi analfabéta.

A fix hitel azért fix, mert nem változik sem a kamat, sem a havi törlesztőrészlet. Ha neki változott, akkor az nem fix hitel.


Van végig fix hitel, ott soha nem változik a kamat, sem a törlesztő. Ilyet mondjuk túl hosszú futamidőre nem adnak.

Van 1, 2, 5, 10 éves kamatperiódusú hitel, ahol az adott kamatperiódusban nem változik a törlesztő, de az új kamatperiódusban igen, tehát mondjuk 5 évente.

2022. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kollégád nem mond igazat. Egyrészt a fix hitel esetén csak akkor változhat a törlesztő, ha épp forduló van. Szerződéstől függöen 5-10-20 év után. A fix törlesztőjű hitelek törlesztője alapból magasabb, mint a változóé ezért ha van is ugrás, az nem nagy. A változó hiteleknél nőnek a törlesztők de nem 100%-al, még 1 számjegyű a változás.

Amit én csináltam, amikor hitelt vettem fel. Bementem 4 bankba és mindenhol kértem személyreszabott kalkulációt. Nekem akkor az OTP adta a legjobbat.

2022. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP híresen rossz kamat szempontjából.

Ha fix a törlesztő, az nem változik. Hacsak nem az van, mint nálunk. 5 éves kamatperiódus van nálunk, vagyis addig fix, ez pont most járt le. De nem duplázódott a törlesztőnk, csak 1,5-szeres szorzó került be, szóval most kb. a törlesztő részlet 1/3-ada tőketartozást csökkent, 2/3-ada kamat.

Érdemes hosszú időre felvenni. Mondjuk 30 évre 10 év fixálással és a 10 év alatt elő- és végtörlesztgetni. Olcsóbb, mint megfizetni a teljes összegre a kamatokat.

2022. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!