Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miskolcon a Magyar Államkincst...

Miskolcon a Magyar Államkincstárban szerrtnék vásárolni, befektetni Állampapírt kötelező, kell, számlát, kártyát csináltatni?

Figyelt kérdés
Személyesen ezek nélkül lehet intézni?

2022. szept. 7. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező számlát nyitni, kártya nem lesz.

Ügyfélkapun lehet online is megnyitni a számlát.

2022. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kezelési díj stb mik vannak?


Megyek majd be, de gondol9m rákérdezek itt is.

2022. szept. 7. 10:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs se kezelési költség, se tranzakciós díj. Igen, menj be, egyszerűbb ott megnyitni, mint online, és tudsz kérdezni is, ha valami nem világos. Személyi iratokat - adóazonosító kártyát is! - vigyél.
2022. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mostmeg olyasmit hallottam, Postán is lehet vásárolni és nem kellene Miskocra járkálni?
2022. szept. 7. 12:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Vehetsz a postán is állampapírt, tény. De az államkincstárban nagyobb a választék. Sőt, a postán is nyithatsz értékpapírszámlát. Bankokban is. De ezeknek (posta, bank) díja van. Államkincstárban nincs díj.
2022. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Még van a postai díj?
2022. szept. 7. 12:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Járkálni nem kell. Egyszer kell bemenni számlát nyitni, kérsz internetes hozzáférést, onnantól minden tudsz otthonról intézni.

Államkincstárnál ingyenes, mindenki más szokott díjakat felszámolni.

2022. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a posta az a MÁK hivatalos ügynöke, ami azt jelenti, hogy az ottani ügyintéző annyit csinál kb., hogy kitölteti veled a számlanyitáshoz szükséges adatlapot és azt továbbítja a kincstárhoz. Amúgy online is meg tudod ügyfélkapun keresztül nyitni, kb egy személyi igazolvány és egy lakcímkártya kell hozzá, mert ügyfélkapuról sok más adatot át tue vinni. Ott igényelsz webkincstárat is, és akkor pár nap múlva kapod az emailt, hogy megtörtént a számlanyitás, és küldik a webkincstárhoz a felhasználóneved, igényelned kell jelszót, és onnantól webkincstáron keresztül vehetsz is állampapírt vagy mást. A szerződésed meg online kiküldik.
2022. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo,en is ebben a cipoben jarok.Miskolcon van nekem is a legkozelebbi allamkincstar.De ahogy neztem a neten,ott se mindenutt lehet valtani.Te hol intezted vegul is,vagy eleg a postara bemenni,ugyanaz?
2022. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ugyfelkapum van,de en nemegyek el rajta ott hogyan lehet szamlat nyitni..
2022. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!