Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Svájcban 17 évesen (nem piros...

Svájcban 17 évesen (nem piros lámpás házban) lehet e munkát kapni? 8 általánosom van esti iskolával csinálom az iskolát minimum 1000 frank fizetést szeretnek midnegy milyen munka recepciós meki takarító csak kint ne kellje

Figyelt kérdés
Kelljen dolgozni. Koszonom a válaszokat és mielőtt írják nem egyedül mennék

2022. szept. 18. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

“ Haat akkor marad ez a csöves ország de olyan helyet keresek ahol nem jelentenek be ennek a mocskos kormánynak tőlem egy fillér se járjon”


Nyuszika, ideje felnőni!

A mocskos kormánynak, ami lehetővé tette a tankötelezettség 16 évre csökkentésével, hogy te most 17 évesen ne járj rendes iskolába és dolgozhass, és eltörölte az szja-dat talán meg kéne köszönni ezeket. Sőt, ha járnál rendesen iskolába, akkor a munkabéredből a szochót (tébé és nyugdíj) se kellene fizetni. (Nem vagyok fideszes, de konkrétan adnak neked még 8 évig adókedvezményt, amit pl én fizetek helyetted)

Jól akarsz élni? Akkor húzzál vissza rendes iskolába és tanulj ki egy normális szakmát! Villanyszerelőre, kozmetikusra, gyógymasszőrre, könyvelőre még 40-50 év múlva is szükség lesz és külföldön is szívesen látnak vele. Illetve tanulj meg németül és angolul, hogy tudj kommunikálni!

2022. szept. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9: és miért nem mész el vmi gyárba dolgozni...??? Ne mondd már nekem, hogy multinacionális összeszerelőüzemekbe nem jelentenek be....


VAgy akár bármelyik munkaerőkölcsönző céghez elmész, már másnap mehetsz dolgozni, és BEJELENTÉSSEL.

2022. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11: Így van!


De gyanítom, hogy csak puffogni jött ide, meg kifogásokat keresni...

Kizártnak tartom, hogy a guten morgen-en kívül tudna pár szót németül...

Ennyire naiv még egy 17 éves sem lehet, hogy pont Svájcban majd feketén dolgozgat, és nemtomki eltartja, meg szállást ad neki....


De az fontos volt kiírnia, hogy a mocskos kormány...

Ehhhh......

2022. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
11.es Engem ezek nem érdekelnek! Ennél undorítóbb kormány nem jöhetne. Pokolba minddel
2022. szept. 19. 17:59
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14: van egy rossz hírem.... Képzetlenül, szakma nélkül bármilyen kormány lenne, ugyanilyen sz.r lenne a helyzeted.
2022. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jövőre szavazhatsz, szavazz az ellenzékre! Ennyi

Én is rühellem a fideszt, de attól még te csak kedvezményeket kaptál ettől a kormánytól.

Ingyen tanulhatsz szakmát, amikor én jártam először fősulira, mindenki fizetett tandíjat. A többi egyetemen/okj-n meg azért fizettem, mert leveleztem/25 elmúltam/nem első szakma.


Én a diákmunkás pénzemből is fizettem adót és nyugdíjjárulékot, mert akkoriban nem volt iskolaszövetkezet. Te a főállásod után se fizetsz szja-t, a diákmunkából meg semmit nem fizetnek a korodbeliek.


Én vettem lakást sok hitelből, te kipottyantasz 3-4 kölköt és kapsz 20 misit ingyen, meg kb soha többé nem adózol.


Szóval mi is pontosan a hiszti tárgya? Gondolom, nem a színvonalas oktatást hiányolod, mert otthagytad a rendes sulit, az esti meg mindig is lepratelep volt.


A vállalkozásokat terhelő adók miatt se sírhatsz.


Energiaválság/infláció miatt se, hisz nem neked kell fizetni, eltartanak a szüleid meg családit és adókedvezményt is kapnak utánad

2022. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta?


Leginkább hol?

márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!