Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Államcsőd esetén mi történik...

Államcsőd esetén mi történik az állampapírban tartott pénzekkel?

Figyelt kérdés
Attól tartok, mi van ha hónapokon belül bekövetkezik az államcsőd.. Mi lesz annak a sok embernek az állampapírban, értékpapírban tartott megtakarításaikkal? Személy szerint nekem is van megtakarításom ebben.

2022. szept. 29. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is van állampíprban pénzem. Nem lesz államcsőd. Csak a rémhírterjesztés megy itt az oldalon. Ezer meg ezer ilyen kérdés volt már.
2022. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is van, én sem veszem még ki. Ha valami történik is, előbb könyörgik be az IMFet, minthogy államcsőd legyen.
2022. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Semmi, forint alapú állampapirt bármilyen mennyiségben ki tud az állam gazdálkodni (e.g. elinflálja és kifizeti)
2022. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy csak részben fizeti ki ha épp lejárt. Vagy ha nem járt le akkor az épp aktuális kamatokat nem fizeti vagy csak részben.
2022. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megkapni meg fogod, mert az állam tud pénzt nyomtatni, az már más kérdés, hogy a vásárlóértéke szinte semmit nem fog érni. Arra jó lesz, hogy söpörd az utcán.
2022. dec. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!