Mit jelent, hogy a hitel megszűnését követően 5 évig a KHR-ben látszik a kölcsönöm?

Figyelt kérdés
Minden hitelnél van egy olyan nem kötelező opció, hogy a szerződés lezárulta után még a KHR listán maximum 5 évig szerepeljen a lejárt hitelem. Ennek mi értelme? Ezt jó dolog kérni? Én kértem már többnél is, mert gondolom, ha azt látják hogy mekkora összegű/milyen fajta/mekkora havi törlesztésű hitelem volt már korábban és azt mindig időben befizettem, sőt többet is idő előtt végtörlesztettem, akkor az egy nagyon pozitív dolog, hogy megbízható adós vagyok. Jól gondolom vagy ennek lehet valami hátulütője? Ha lehet bankban dolgozó embertől várok választ, de persze mindenki mástól szívesen fogadom.

2022. szept. 30. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Várjál dude! Ha idő előtt törlesztettél, akkor rossz ügyfél vagy, azt nem szeretik a bankok. Ők nem örülnek, ha idő előtt visszafizeted a kölcsönt. Nem azért adják a hitelt, hogy te boldog legyél, hanem azért, hogy megfizesd a kamatokat. Ha idő előtt kifizeted, ezt mind elbukják.
2022. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen van valóságalapja ezen elvnek is, de az utóbbi 2 évben kezdődő, eddig legnagyobb gazdasági válságunknak, mely még mindig csak most kezdődik, szerintem kifejezetten megnyugtató a bankoknak, hogy valaki még idő előtt is vissza tudta fizetni. Nem véletlen adnak manapság csak nagyon nehezen hitelt a bankok, mert joggal félnek, hogy nem fogják tudni visszafizetni.
2022. okt. 1. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, teljesen rosszul látod. Nem baj.
2022. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!