Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számoljak, ha a nyomdai MÁP Plusz kötvényeimet a lejáratuk előtt, és a kamatfordulót követő 5 munkanapos időszak után váltom vissza, azzal a céllal, hogy az így rendelkezésemre álló összegen Prémium Magyar Állampapírt vegyek?

Figyelt kérdés

A Magyar Államkincstár ügyfélszolgálatán szeretném bonyolítani, nem bank- vagy postafiókban.


1., Biztosan lesz költsége a MÁP Plusz visszaváltásának, mert a kamatfordulót követő 5 munkanapos időszak után váltom be. (A kötvényen írnak valamit 99,75%-ról, de olyan kacifántosan van megfogalmazva, hogy csak találgatni tudom, mennyit is kaphatok. Persze az is lehet, hogy csak az én értelmi képességeim gyengék.)


2., Nincs még értékpapír-nyilvántartási számlám sem, amire biztosan szükség lesz a PMÁP vásárlásához, mert azt nem lehet nyomdai formában megvenni.

- Ennek van valamilyen költsége? Számlanyitás, ügyintézési díj, bármi?

- Az ehhez kapcsolódó, kapcsolható szolgáltatásoknak (pl. online kezelhetőség, egyebek) van költsége, díja?


3., Úgy sejtem, az értékpapír-nyilvántartási számla önmagában még nem elégséges ahhoz, hogy értékpapírokat, Pl. PMÁP-ot vegyek. Biztosan kell hozzá valamilyen Pénzforgalmi számla is, ami vélhetően nem lehet a meglévő lakossági bankszámlám.

- Ennek van valamilyen költsége? Számlanyitás, ügyintézési díja, bármi?

- A Pénzforgalmi számlán eszközölt mozgások után kell díjat/jutalékot fizetni?

- A Pénzforgalmi számla fenntartásáért kell rendszeres havi díjakat fizetni?


Már a főkérdésembe is legalább két kérdést gyömöszöltem bele.

Nem beszélve a fenti részletezésről.

Köszönöm, ha ennek ellenére kapok hasznos válaszokat.



#MÁP Plusz visszaváltási költsége #PMÁP vásárlása #Értékpapír-nyilvántartási számla költségei #Értékpapír-nyilvántartási számlához kapcsolódó díjak #Pénzszámla nyitási és fentartási költségei #Pénzszámlához kapcsolódó díjak
2022. okt. 7. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

"Biztosan lesz költsége a MÁP Plusz visszaváltásának"


100.000 forintonként 250Ft vagy 500Ft levonásra számíthatsz. (99,75%-ről 99,5%-re csükkent időközben a visszavásárlási érték, de az lehet rád nem vonatkozik.)

Az addigi kamatot 100%-ban megkapod.


"2., Nincs még értékpapír-nyilvántartási számlám sem"


Nincs díja.


"3., Úgy sejtem, az értékpapír-nyilvántartási számla önmagában még nem elégséges ahhoz"


Államkincstárnál elég.

2022. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!