Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 2 megtérülése,...

Diákhitel 2 megtérülése, avagy milliós hitellel kezdeni az "életet"?

Figyelt kérdés
Egy elbaltázott pályaválasztás után szeretnék neki kezdeni az orvosinak. Sajnos államilag támogatott féléveim már nem maradtak, így 13 milliót diákhitel 2-ből kell finanszíroznom. Van pár milliós megtakarításom, de a vége ugyanaz, ki kell fizetni annyi pénzt. A kérdésem az volna, hogy megéri a 30-as éveket ekkora tartozással elkezdeni? A bértáblát elnézve nem tűnik lehetetlen feladatnak, de érdekelne mások véleménye, esetleg olyané is aki igénybe vette már ezt a hitel típust.

2022. okt. 29. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem fel diákhitelt, igaz jóval kevesebbet (mérnöki képzés, nálunk az alap+mester "csak" ~4 millió volt összesen). Az hogy megéri-e, relatív. Ha elfogytak az állami féléveid, akkor most 24-25 körül lehetsz. Mire végzel az egyetemen leszel 30, szakképzés után pedig már lehet hogy a 40-hez fogsz közelíteni. Hiába fogsz akkor jól keresni, mire visszafizeted a diákhitelt, és ledolgozod a különbséget (ahhoz képest, mintha most elmennél főállásba a szakmádban - hiszen ha dolgozol is majd az egyetem mellett, annyit közel nem fogsz keresni) addigra valószínűleg 45+ éves leszel.

Szóval a válasz az, hogy akárhogy osztom szorzom egyszerűen nem éri meg anyagilag.

A szubjektív szempontokra nem tudunk mit mondani, mert hiába keresnél jól a mostani szakmádban ha úgy élnéd le az életedet, hogy utálod amit csinálsz és kényszerből, szenvedve jársz be minden nap a munkahelyedre. Ezt neked kell tudnod.

2022. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Neked kell tudni, mi éri meg. Le fognak pontozni, de én egy realitásvesztett hülyeségnek tartom, mikor valaki meglett emberként kitalálja, hogy bele akar vágni egy majdnem egy évtizedig tartó képzésbe mindenféle tartalék nélkül és nem elég, hogy alatta teljesen életképtelen és pesztrálni kell, mert nem tud dolgozni semmit, hanem még adósságot is halmoz fel.


El kellene felejteni már ezt a felelőtlen bárkiből lehet bármi bármikor maszlagot és leszállni a földre végre.


Egyébként nem vagyok a dh ellen, ha jó befektetés a képzés, könnyedén visszahozza az árát. Én is vettem fel tandíjra anno, mire végeztem, már rég elhelyezkedtem és 700 000 ft maradt az előtörlesztés után, amit fél év alatt visszafizettem. Nem kell feltétlenül kínlódni meg kuporgatni a pénzt egy szar munkakörben, ha egyszerűbb utólag fizetni, mikor már jó állásod van.


De az orvosis kérdésektől már herótom van. Főleg mikor olyan emberek, akik előtte magasról szartak a témára és minden mást is kelletlenül csinálgattak, kitalálják, hogy most akkor kell nekik egy új hobbi, mondjuk ez és onnantól mindenki álljon nekik haptákban meg értse meg és szolgálja ki a gyermekded álmaikat, amiket (láttam már pár ilyet) 99%, hogy ugyanúgy félbe fognak hagyni és el fognak lazázni, aztán jön egy újabb szerelem, aztán egy újabb, aztán nem lesz belőlük lófsz sem. A szülők vagy épp a partner meg viselje el, hogy a hülye látomásai miatt mindig a vérüket fogja szívni ahelyett, hogy felelősséget vállalna a saját szar döntéseiért és akkor játszana doktorbácsisat, ha letett az asztalra tízmillió forintot, amiből addig él, amíg tanul (plusz a hitel, amit utána ő fizet szintén). Egyből sikerülne helyes döntéseket hozni, ha nektek kellene eltakarítani a szart magatok után, ami a pályaváltással jár. És nem a hitelre gondolok, az a legkevesebb.

2022. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Inkabb IT vonalon indulnek el. Fizetesben es tekintelyben is mas ligaban jatszik mondjuk egy devops engineer, mint a korzeti orvos Klarika neni vagy a szulesz Jozsi bacsi.
2022. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hány éves vagy, de legalább 24 éves gondolom vagy.

Mire elvégzed az orvosit, legalább 30 leszel, ha nem is csúszol.

30 éves leszel, több millió adósságal, 0 Ft-tal, hiszen a 6 év alatt kell fizetni a lakhatást (vagy ha kollégista vagy akkor nem)+ étel, ruha, tankönyvek stb.

És ugyan rezidensént meg lehet téríteni a diákhitelt, de saját lakásod, autód nem nagyon lesz 40 éves korodig.

2022. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

" Fizetesben es tekintelyben is mas ligaban jatszik mondjuk egy devops engineer, mint a korzeti orvos Klarika neni"


Miért ilyen végletes példát hozol fel? Almát a körtével. Persze, a devops engineer és Klárika néni más ligában játszik. De egy általános iskolai rendszergazda vagy egy manuális teszter is más ligában játszik mint egy magánklinikán dolgozó sebész, mind fizetésben mind tekintélyben, csak éppen fordított előjellel mint a te példádban.

2022. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem vágnék bele. Köztudottan nagyon nehéz elvégezni a szakot, és még milliós adósságba is vernéd magad úgy, hogy semmi garancia arra, hogy elvégzed.
2022. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én belevágnék. Bátraké a szerencse. 30 évesen orvos leszel. Még 40 évet simán gyógyítható. Tárt karokkal várnak majd nyugat-európában. Lakhatás, több milliós fizetés, rezidens képzés, normális munkakülmények. Simán vissza fogod tudni fizetni.

Csókay András 33 évesen kapta meg az általános orvosi diplomáját. Eőry Ajándok 50 évesen.

2022. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Imádom a GYK-t. A 3-as válasz fullra le lett pontozva, majd mikor az 5-ösben leírtam hogy a 3-as baromság, az szintén le lett pontozva. Fuck logic.
2022. okt. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Rajtam mulna en nem vennem fel. De teljesen megertem h mennyire lehet az orvosi az almod… en is most vagyok elsoeves.

DE!! Felvennem ha kulfoldon szeretnek utana dolgozni, onnan vissza lehet fizetni. Sajnos a magyar berekkel egesz eletedben tartozasod lenne.

2022. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
Az biztos, hogy mai gazdasági helyzetben minden hitel kamata nőni fog. Ezt mindenképpen vedd számításba.
2022. okt. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!