Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sajnos fiatalabb koromban eléggé könnyelmű, és meggondolatlan voltam hitelek felvételével kapcsolatban.

Odáig jutottam, hogy a mai napig tiltják ezekre a fizetésem 50 %-át, pedig javarészt 2005-től 2009-ig terjedő hitel felvételek voltak.

Szóval kapok kézbe a túlórákkal együtt havonta maximum 140 ezer forintot, ami azt jelenti, hogy havi szinten több, mint 100 ezer forintot letíltanak, ami évente több, mint 1 millió forint.

Ezt nagyon sokallom, mivel ekkora összeget nem vettem fel, és a kamatokbol sem nagyon gyűlhetett össze, mivel több, mint 10 éve folyamatosan tíltják a fizetésem 33,és most már évek óta 50 %-át.

Szeretném szakember segítségét kérni, hogy ez lehetséges - e?

Végrehajtótol kaptam kimutatást, de én pontos információt szeretnék, hogy mekkora összeg van még hátra, és meddig tíltják még!

Kérném a megvető kommentek mellőzését! Köszönöm szépen!



2022. nov. 10. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi volt az eredeti összeg?
2022. nov. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha olyan nagy összeget vettél fel, avagy magas kamatozásút, akkor előfordulhat, hogy több a hitel kamata, mint amennyit havonta fizetni tudsz, így bekerülsz egy ördögi körforgásba, mert a fizetésed nem elég hozzá, hogy csökkenteni tudd a tartozásod.


A bank nem szolgáltat információt, hogy mennyi van még hátra és miért húzódott el a törlesztés? Mikor vetted fel a hitelt, hány évre, fix kamatozásút avagy függ valamitől, mennyi pénzt kértél, folyamatosan törlesztettél?

2022. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gyenge fizetésre valóban balgaság volt hitelt felvenni.

Namost: ha már követeléskezelőnél van a tartozás, akkor a banki késedelmi kamatokon kívül a követeléskezelő díja és az ő késedelmi kamataik is rajta vannak. Emiatt valóban előfordulhat, hogy a tőkéd alig csökken.


Tudni kellene, mekkora volt az eredeti hitel és mennyi volt hátra belőle, mikor a követeléskezelőhöz került.


Mire lett felvéve? Lakás, bármi nem eladható, hogy visszatörleszd?

2022. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajos az eredeti össsegeket nem tudom, szóval nem tudom pontosan mennyi az, amit felvettem, mivel több hitelbis volt, ém, mivel viszonylag régen vettem fel. Sajnos nem tudok eladni semmit, hogy jobb legyen a helyzet.
2022. nov. 10. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet arra nem emlékezni, mennyit vettél fel? Nem feltétlen kell pontos összeg, de nem mindegy, hogy 2 millió vagy 5 millió...
2022. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo tudod te mennyi koltseg, kamat es egyeb jon ra az eredeti osszegre? Gondolom 10evig ultek rajta, igy par szazezerbol lett par millio.


Az hogy mennyi van vissza a hitelbol azt a vegrehajtonal tudos megkerdezni. Vagy a koveteleskezelonel aki atadta a vegrehajtonak.

2022. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tartozásod ráadásul még megfejeli a végrehajtónak járó végrehajtási költségek. Vannak fix költségei, és vannak jutalékrendszerű költségei. A végrehajtó is csak előzetes költségkimutatást tud adni, a végleges akkor derül ki, amikor már minden tartozást kifizettél.


Egy rokonom hátralékára, mire behajtották rajta, 600 ezer forint feletti végrehajtói díjat számolt fel a végrehajtó. Azt is behajtotta rajta.


Van, akinek 20 éve folyik a behajtási eljárása. Már az eredeti végrehajtó is meghalt már, és kijelöltek helyette mást.

2022. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első körben kérd le a khr adataid
2022. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!