Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banknál megszüntetem a...

Képernyőkép kérdése:

A banknál megszüntetem a számlámat majd később újat nyitok Akkor ugyanaz a számlaszám nyílik újra vagy egy újat generálnak?

Figyelt kérdés
A kérdésnek van bonyolultabb folytatása is. Nyitottam egy számlát majd utólag rájöttem hogy nem jók a kondíciók amit választottam bár ez azt hiszem nem számla hanem számlacsomag megnevezésileg. Lehetseges az hogy ugyanannál a banknál egyszerre két számla csomagom legyen vagy ilyenkor váltani kell vagy ilyenkor be kell zárni és újra kell nyitni ezt hogy megy?
2022. nov. 10. 10:40
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ.


Tehát akkor bankszámla és bankkártya. Így azért sokkal jobb.


Egy számlához lehet több bankkártyád. Tehát ha csak ez a gond nem kell új bankszámlát nyitni és mindig azt a kártyád használod amelyik éppen jobb az adott célra.


Ezt nem értem.


"A baj az hogy azért nyitottam hogy automatában tudjak pénzt befizetni zárva tartás alatt is de az kiderült csak a saját kártyával lehet ingyen.".


Arra gondolsz, hogy ezzel a kártyával kér csak díjat, másik típusúval nem?


Mert a kártya a tiéd, tehát saját kártya.



Én úgy látom a két kártya a megoldás egy számlához. Igaz, a kártyának van díja, de ha a Tesco társmárkás bankkártya ennyire megéri neked, viszont a befizetés miatt egy másik is kellene, akkor kettő kell és kész.

2022. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy a bank saját kártyája vagy a tescoé.


Kibocsájtót értek alatta

2022. nov. 10. 22:45
 23/46 anonim ***** válasza:
Mindig a banké. Társmárkás kártyák esetén is a bank a kibocsátó.
2022. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják azt hogy fizetni kell a automata használatáért mert nem az övék a kártya?
2022. nov. 11. 09:47
 25/46 anonim ***** válasza:

Ezt ki mondja? A bank? Ilyet így biztos nem mond.

A Tescoban az ügynök? Már bocsánat de azok nem sok mindenhez értenek, nem ők a hivatalos információ forrás.


Az elképzelhető, hogy egyes típusú kártyáknál ingyenes az automata használat, más típusúaknál nem. A bank különbséget tesz. Ettől még saját kártyája, csak nem mindegyikre azonos szabály vonatkozik.

2022. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Banki ügyintéző mondta. Attól persze nem biztos hogy igaz. Az biztos hogy levont díjat de vajon abban biztos lehetek e hogy a bankban igényelt kártya nem vonja majd le szintén?
2022. nov. 11. 11:24
 27/46 krwkco ***** válasza:

"abban biztos lehetek e hogy a bankban igényelt kártya nem vonja majd le szintén?"

Ha a számlacsomag kondíciói között az szerepel, hogy az ATM befizetés díja ennyi meg annyi, akkor azt bármilyen kártyánál, fizetned kell, amit a számlához igényelni tudsz,

Kivéve, ha a kondíciókban elkülönítik a kártyafajtákat és más díj van megjelölve.

2022. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Nem volt ez meghatarozva
2022. nov. 11. 15:07
 29/46 krwkco ***** válasza:
Vagy nem tudod, hogy hol kell keresni.
2022. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
A többi között nem?
2022. nov. 11. 16:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!