Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki adategyeztetés - nem...

Banki adategyeztetés - nem fura ez az Unicredit banknál?

Figyelt kérdés

Voltam már más bankban (K&H) is adategyeztetésen, de amiket az Unicreditnél kérdeztek, azt eléggé furának tartom. Kinek szoktam utalni? Mondom a lányomnak. Hogy hívják a lányomat? Honnan kapom a fizetésem? Mondom a cégtől. Mi a cég neve?

Namost ezek az információk amúgy is a rendelkezésükre állnak, ha ránéznek a számlatörténetemre, akkor mi a fenének kérdezik meg?



2022. nov. 23. 12:10
 1/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Valóban semmi közük hozzá. Nem ez az adategyeztetés lényege(ha van egyáltalán).
2022. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Bankkártya adatokat és/vagy netbank belépési kódot nem kérdezett a kamu adategyeztető hölgy?
2022. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Voltam már más bankban (K&H) is adategyeztetésen"

Ez alapján bent járt a kérdező a bankban, nem telefonon hívták.

Ha telefonon hívták, akkor valóban gyanús és lehet, hogy nem a bank volt, hiszen ezeket a bank ki tudja olvasni a folyószámla történetből.

2022. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: bementem az Unicredit bankba! Telefonon vagy online nem lehet adatot egyeztetni, csak személyesen!
2022. nov. 23. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Kinek szoktál utalni? Hogy hívják a lányodat? Melyik cégnél dolgozol?

Hát ezekre ennyit válaszoltam volna: [link]

2022. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Namost ezek az információk amúgy is a rendelkezésükre állnak, ha ránéznek a számlatörténetemre, akkor mi a fenének kérdezik meg?"

Kár agyalni ezen, miért nem kérdezted meg kedvesen a hölgytől, hogy minek kérdez olyanokat, amit amúgy maga is tud. Én nem idegeskednék ezen, humorra vettem volna az egészet. Az adategyeztetést meg törvény írja elő, a banki ügyintéző meg azokat a kérdéseket olvassa fel neked, amit a megfelelő kontrolling vagy nem tudom milyen osztályról eléje tettek. No problem.

2022. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Adathalász, ne lepődj meg, ha megpróbálják megváltoztatni a bankszámládhoz tartozó jelszavat vagy tel.számot.
2022. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Milyen adathalász? :D Bent járt a kérdező a bankban, nem telefonon hívták.
2022. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!