Visszamondhatom a hitelt miután aláírtam a szerződést és át is utalták a hitelt?

Figyelt kérdés
Ma írtam alá a szerződést és 3 millió forintot szerettem volna felvenni, de miután már aláírtam elektronikus úton amiket kellett, utána hívott telefonon a banki ügyintéző, hogy fussak vissza aláírni a szerződést, mert frissített a rendszer és elvesztek az aláírások. Miután újra aláírtam őket és már be is zártak, akkor megint hívott telefonon, hogy a rendszer csak 1,7 milliót engedett, ezért annyit utalnak. (meg is jött ez a pénz kb egyszerre a számlámra) olyan gyorsan történt mindez, hogy észbe se kaptam. Most kezd a dolog leülepedni és arra jutottam hogy nekem akkor is 3 millió kell és inkább visszaadnám ezt az 1,7et és inkább másik bankba mennék... Lehetséges ez? (fiatal vagyok, naiv vagyok, valószínűnek tartom hogy hülyének lettem nézve, bíráló válaszokat nem kérek ezzel kapcsolatban)

2022. nov. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. El lehet állni a szerződéstől.
2022. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd át alaposan a szerződést, amit aláírtál.
2022. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmilyen nyomtatványt nem kaptam, csak a tabletjukon írtam alá amit kellett, azt mondták mindent meg tudok nézni az internet bankomon, viszont én semmit se találok azon, csak az utalást.
2022. nov. 23. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
persze mond csak vissza nyugodtan
2022. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb banknál 15 napig "ingyen" vissza lehet mondani.
2022. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet mondani (persze ez azt is jelenti, hogy vissza kell fizetni :))
2022. nov. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, el lehet állni tőle. De amennyiben mégsem, a végtörlesztés lehetősége akkor is fennáll. Neked még meg van az egész felvett hitelösszeg, tehát egyben vissza is tudod fizetni. Végtörlesztési díj ha van is az nem nagy összeg és akkor is inkább le kell rendezned, ha nem szeretnéd ezt a hitelt.



Amúgy pedig érthetetlen számomra, hogy miért adtak kevesebbet. Igényeltél egy összeget, amit a bank nem akar megadni. Ez eddig tiszta sor és jogos. De akkor közli, hogy nem tudja megadni.

Esetleg még hozzáteszi, hogy de ennyit meg ennyit tud adni, ha elég.


De olyan nincs, hogy igényeltél 3 M ft-ot és kérdés nélkül ad 1,7 M ft-ot, mert csak annyira lát téged hitelképesnek.


Én azt tudom elképzelni, hogy mivel nem voltál hitelképes, 3 M-re, csak kevesebbre, ezt látta az ügyintéző és azért hívott vissza, hogy új szerződést írasson alá veled.

(De akkor hogy nem vetted észre?)


Hogy neki mi a jó ebben? A havi keret amit teljesítenie kell.



És igen, állj el az egésztől, fizesd vissza és próbálj meg másik bankot én ezt mondom!

2022. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Olvasd el a szerződést, mert lehet hogy 3 milliót vettél fel, de a folyósított összegből levonták a szerződéskötési díjat, ilyen jutalékot, olyan költséget, így maradt 1,7 millió. :D Visszafizetni 3 milliót kell, és ez is az a tőke ami kamatozik.

Ennyit persze sosem szoktak levonni, de aki olyan hülye hogy el se olvassa amit aláír azzal simán el lehet így bánni.

2022. nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, egyébként valóban 14 napig díjmentesen el lehet állni a szerződéstől. Meg is tettem.
2022. dec. 3. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!