Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszamondhatok egy munkát,...

Visszamondhatok egy munkát, ha elvállaltam?

Figyelt kérdés
Dolgozom de közben nagy erőkkel keresek munkát, mert a mostanit utálom. Múlt héten 2 helyen is voltam interjún mindkettőben ezen a héten jeleznek vissza. Mindkét interjú jól sikerült, de az egyik munka érdekesebb, jobban fizet és közelebb is van, de a másik is jobb mint a jelenlegi,azt is elvállalnám. Ha a kevésbé jó helyről hívnak és elfogadom az ajánlatot, akkor ha utána 1-2 nappal hív a jobb hely akkor azt már nem fogadhatom el? Nem akarok a két szék között a pad alá esni, hogy elutasítom a kevésbé jó helyet, de nem lesz munkajogi következménye ha pl. holnap igent mondok aztán csütörtökön meg bejön a jobb ajánlat és akkor meg elfogadom azt? Nem lehet ennek valami következménye?

2021. ápr. 12. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha a kevésbé jó hely hív, akkor alkudj a béren felfelé.

Ezzel időt nyersz.

Esetleg egy jó fizetést is, ha mégis mellettünk döntesz

2021. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem nagyon lehet valós következménye, hiszen még próbaidő első percében is felmondhatnál.
2021. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Visszamondhatod. Ha pár nap csak a különbség, akkor jó eséllyel még szerződést sem írsz alá, mire a második visszajelez. De ha alá is írnád, próbaidő alatt is felmondhatnál bármikor. Én is jártam egyszer úgy, hogy felvettek az új helyre, felmondtam a régin, és amíg a felmondási időmet töltöttem, kaptam ajánlatot egy helyről, ahova jóval korábban jelentkeztem, úgyhogy visszamondtam a már elfogadott ajánlatot, kb két héttel azután, hogy elfogadtam.
2021. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
persze nyugodtan.
2021. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt (ami általában 3 hónap) bármikor felmondhatsz indoklás nélkül is. Akár a legelső napodon is mondhatod, hogy "köszi, de én nem erre számítottam" és hazamehetsz. Nem lesz következménye.
2021. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!