Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bitcoin kulcsot, vagy mi ez,...

Bitcoin kulcsot, vagy mi ez, hozzáférést hogyan tudok pl egy pendrive-ra kiírni? Milyen "cold wallet" appok vannak és milyen környezetben érdemes kiírni, hogy biztonságosan átmenjen rá az adat? Hogyan ellenőrizhető, hogy ott van-e még rajta?

Figyelt kérdés

A bitcoin maga mint fizetőeszköz nem fog eltűnni szinte soha, de számítok rá, hogy akár a semmire lemegy az ára és sok kereskedőplatform megszünteti, ahogy pl a LUNA-t is eladták a beleegyezésem nélkül és nem adták ki a tokeneket. Pedig kértem, hogy utalják ki tárcára. A LUNA veszett fejsze nyele volt de mióta az ftx-el gondok voltak, nem érzem biztonságban a bitcoinomat sehol.

Ha esetleg lezuhan, vagy több ilyen platform bedől, nem fogok hozzáférni a pénzhez, jelenleg binance-on van.


Szóval szeretném levenni onnan és magam tárolni. Mi ennek az útja módja?


2022. nov. 25. 18:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Néztem a trezort, az vele a bajom, hogy mivel nem felhős, ugyanúgy ellophatják, vagy el tudom hagyni. Fogalmam sincs hogyan oldjam meg ezt.
2022. nov. 25. 18:58
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs olyan sok.... de mégis azért valamennyi.
2022. nov. 25. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Olvass meg kicsit, olyannyira nem vagod mirol van szo hogy az faj.
2022. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sanyi vagyok amúgy. 50 ezret raknék bele
2022. nov. 25. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a papír walletre esküszöm. De sokan lehurrognak emiatt. Elavult. Van aki 4 részre vágja a kódot és 4 külön cég széfjében tárolja. A tolvajnak így legelőször is azt kell kinyomoznia melyik 4 cég ez...

De a papír idéző jelben, inkább valami tűz egér es vegyszer védett módon irnam fel.

2022. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 os ha ertenel hozza tudnad hogy 4 reszre vagni a papirt teljesen ertelmetlen. Igy igazabol kevesbe biztonsagos lesz a kodod mint biztonsagos mivel igy kevesebb kombinaciot kell feltorjenek...
2022. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj ez fájt.
2022. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

1-es

Néztem a trezort, az vele a bajom, hogy mivel nem felhős


Teljesen fogalmatlan vagy erről. Eddig még CSAK a felhőben tárolt bitcoin kulcsokat "lopták el", 100 milliárdos nagyságrendben, aki hardver walleten tárolta, az biztonságban volt. Habár mivel ez egy számsor, ha mindkét helyen fent van és a felhőből ellopják, akkor hiába van náladegy másolat, de javítson ki valaki, ha máshogy van.

2023. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen elég egy helyről ellopni a másolatok csak a szemem védenek jobban hogy te elveszítsed.


Életem még egy lehetőség van ha megtudod hogy ellopták Akkor van esély beülni És hamarabb levonni róla mindent ha van valahol másolat bár szerintem aki ellopja a kódot az szinte azonnal el is veszi

2023. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!