Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebben a...

Kinek van igaza ebben a garanciával, jótállással kapcsolatos ügyben?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hete vettem egy új pendrive-ot ami már az első naptól kezdve a következő hibával rendelkezett,

Amikor kihúztam az USB aljzatból az USB alumínium kerete bent maradt az aljzatban. Csipesszel ki tudtam szenvedni, a pendrivera pedig

vissza tudom tenni de könnyen lejön róla és egy újabb használat esetén megint bent marad az aljzatban.

Pár munkanap elteltével visszavittem az üzletbe ahol vettem, ott bevizsgálták és most visszakarják nekem adni mondván ez nem garanciális

hiba hanem fizikai sérülés ami az én hibám. Tisztán látszik az eszközön, hogy az az alumínium darab nem letört hanem lejön magától ami

szerintem egy gyártásihiba.

Kinek van igaza ebben az ügyben? Ha lehet indokoljátok is a válaszotokat.



2021. dec. 23. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Eselytelen h neked legyen igazad...
2021. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

"Tisztán látszik az eszközön, hogy az az alumínium darab nem letört hanem lejön magától ami"


Nem, nem látszik tisztán. Az látszik, hogy az az alumínium darab MOST lejön róla. Az nem, hogy ez "magától" jön le, vagy attól hogy korábban le lett "tépve" róla (nem rendeltetésszerű használattal). Gyakorlatilag bármelyik pendrive-al meg lehet ezt csinálni, elegendő erővel. Utólag gyakorlatilag lehetetlen bizonyítani mindkét oldalról ezt.

2021. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt az alumínium keretet két műanyag pöcök tartja. Ha erővel letépem akkor sérülnie kellene annak a két műanyag bütyöknek. Ha nem sérültek akkor magától jött le különösebb fizikai erő nélkül.
2021. dec. 23. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ragaszd vissza pillanatragasztóval a műanyaghoz és meg van oldva. Soha többet nem fog lejönni.


Ilyen tré helyről meg ne vásárolj többet, ahol ennyibe veszik az ügyfelet egy mondhatni filléres termékért.

2021. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van bármilyen hatása a működésre? Mert ha nem, akkor felesleges visszavinni. Nekem egy olyanom van ami nem fém, hanem műanyag, és a 4 oldalból már 3 letört, csak a 4. oldal maradt meg amin az érintkezők vannak, és ugyanúgy működik. Sőt, a legminimalistább flash meghajtók semmi másból nem állnak, csak abból az 1 oldalból:

[link]


Mert hogy a működéshez semmi más nem kell, és az USB portba így is be lehet illeszteni, tartani fogja a foglalat.

Hiába van igazad, nem tudod bizonyítani, és nagy valószínűséggel semmit nem befolyásol a működésében (esztétikai hiba).

2021. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont pár napja linkeltem valakinek ezeket a cikkeket garanciális ügyekben (főleg az első kell):

[link]

[link]


1 év a garancia. Mindig ennyi egy műszaki cikkre, kevesebb nem lehet. Ebben az egy évben őket terheli a bizonyítás terhe. Ha szerintük te törted el, akkor bizonyítsák. Kérj szakvéleményt, névvel, pecséttel, akármivel. Kérj felettest, írj a vásárlók könyvébe, stb. Előbb-utóbb megunják és cserélni fogják.

2021. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!