Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bitcoin tárca, mint a pendrive?

Bitcoin tárca, mint a pendrive?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valami bitcoin tárca szerű, mint a pendrive.

Ez hogy működik? Tudom rajta tárolni a bitcoint, igaz?

És ez hogy működik? Hogy tudok rá küldeni, és hogy tudok róla küldeni tovább?


2017. okt. 16. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hardware wallet. Úgy máködik, hogy felmész a weboldalára vagy pl. Elindítod az Electrumot, rádugod az eszközt és használod. Tudod rajta tárolni a bitcoint. A weboldalon (vagy Electrumban) látod a Bitcoin címeid amire küldhetsz, az eszköz is ki tudja írni a címet ha ellenőrizni akarod. Róla küldeni szintén a weboldalon vagy Electrumban tudsz. A lényeg hogy a privát kulcsod az eszközön van, se a weboldal se az Electrum nem kapja azt meg.
2017. okt. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha elvesztem akkor elvesztem a bitcoint?
2017. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"És ha elvesztem akkor elvesztem a bitcoint?"


Nem, az elején amikor beállítod mutat a készülék 24 szót, az a seeded abból generálódik az összes privát kulcsod. Ezt egyszer mutatja meg te meg leírod papírra vagy valahova, ha elveszik az eszköz akkor veszel egy újat és a 24 szavas seeddel visszaállítod. Ill. ez egy szabvány ezt a 24 szavas seedet kezeli sok nem hardware wallet is.

2017. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy a seeden kívül beállíthatsz pluszban egy jelszót is ha akarsz, így mindig kéri ezt a jelszót és a 24 szó se elég hogy hozzáférj a bitconokhoz, kell a jelszó is. Ez opcionális viszont lehet több különböző jelszavad is, attól függően melyiket adod meg belépéskor mindegyik egy teljesen külön tárcát fog megnyitni (így akár többen is használhatják az eszközt, mindenki a saját jelszavával).
2017. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és ha nincs ez a plusz jelszó beállítva de más megtalálja akkor övé a bitcoin?
2017. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert van egy PIN kód is, de ez csak a készüléket védi, ha elfelejted attól még a 24 szavas seedből visszaállítható minden.


Tehát van egy 24 szavas seed erről kéne backupot csinálnod papírra vagy van aki fémlapra hogy tűzálló legyen.


Készüléket rádugod kér egy PIN kódot, és opcionálisan egy jelszót.

2017. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és ez a Trezorra vonatkozik.
2017. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és ha valaki ezt megtalálja s elkezdi próbálgatni letilt?
2017. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyre többet kell várni a próbálgatás között, 20 PIN kipróbálása már 150 óra. Addig meg te otthon visszaállítod a seedből és átküldöd egy új címre amihez új seed tartozik.
2017. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!