Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme a bankkártyákon a...

Mi értelme a bankkártyákon a vásárlási limitnek, ha úgyis rögtön megváltoztathatja egy automatánál az, aki ellopja?

Figyelt kérdés
2022. dec. 2. 09:27
 1/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem sok bank van, ahol az atm-en lehet kártyalimitet állìtani.

Amúgy nem is ilyenek ellen van, hanem pl. akkor tud jól jönni, ha online kezdenek el vásárolni megszerzett kártyaadatokkal.

Lopott kártyákkal való fizikai visszaèlès nagyjából kerekìtèsi hiba amúgy is, az össz visszaèlèseknek 1% alatti rèszèt teszi ki.

2022. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
Ha a kártya mellé pin-kódot is lop, akkor valóban tökmindegy. PIN-kód nélkül meg szerintem nem lehet (elég durva biztonsági hiba lenne). Sosem állítottam semmilyen limitet terminálon, csak applikációból. Mondjuk az én bankomnak automatája sincs, azt meg erősen kétlem, hogy más bankénál lehetne.
2022. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Limiteket általában nem lehet ATM-nél állítani csak bankfiókban vagy online. De ha lehetne is, PIN-kód nélkül nem csinál az ATM semmit.

Ha meg olyan hülye vagy, hogy a kártyával együtt tárolod a PIN kódot is leírva, akkor meg is érdemled, hogy lerabolják a számládat.

2022. dec. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak bankkártyát lop, pinkódot azt nem. Tehát nem tudja megváltoztatni.
2022. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!