Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bérbe adott ingatlant érdemes...

Bérbe adott ingatlant érdemes most eladni és az árát PMÁP-ba fektetni?

Figyelt kérdés

Vidéki, 20 M Ft-ot érő házról van szó, amit jelenleg 100.000 Ft-ért adok ki (ez a tiszta nyereségem belőle).

2023-ban, ha jól számolom, havi 1,33% körül hoz majd a PMÁP, vagyis ha eladom a házat, és az árát állampapírba fektetem, akkor 260.000 Ft-ot kapok rá havonta, ami közel háromszorosa a kiadásból nyerhető összegnek.

Érdemes ezt meglépni? Mi a kockázat benne? (az államcsődön kívül)



2022. dec. 15. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy elbukod az ingatlan értéknövekményét. Jelenleg a ház 20M-t ér, de öt év múlva sanszosan 25-30-at fog érni.
2022. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Persze egyes, Kiveve ha job egy valsag mint 2009 utan... Es 5-6 evig megint nem látunk rekord ingatlan arakat... Főleg hogy iden minden csaladtamogatas lejar es a kormany meg nem hosszabitott meg egyet se ...
2022. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én sem vagyok benne biztos, hogy jelentősen és gyorsan emelkedik majd az értéke.

A fent leírt esetben már egy év alatt lenne 2 millió többletbevételem, ha meglépem ezt. Ilyen gyorsan nem nő egy ház ára szerintem.

2022. dec. 15. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

És ki veszi meg akkor 20M-ért, ha helyette vehet államkötvényt, aminek a kamatainak harmadából kibérli?


A befektető annyi hozamot fog várni minimum, amennyit a kötvény fizet, úgyhogy a vételi ajánlat is ehhez kell, hogy igazodjon…

2022. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Egy 20 millát érő házra a 100e kiadási pénz egész jó.

Állampapírral jobban járnál, de vedd figyelembe azt is ha egy éven túl ugranál vissza ingatlanba, akkor magasabb illetéket kell majd fizetned.

2022. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hogyha nincs szükséged a pénzre, szerintem nem érdemes eladni, tökéletes diverzifikálára. Lehet közeljövőben buksz az állampapírhoz képest, de 15-20 távlatban nagy valószínűséggel többet nyersz.
2022. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
A kockázat ott van, hogy a következő években benne van egy hiperinflációs ciklus is akkár. Akkor a kötvényed vásárlóértéke szinte 0 lenne. 2017 óta negatív a reál kamat. Nagyobb az infláció mint reál kamat amit rákapsz. Szerintem hülyeség mert ha még ammortizálódik is az ingatlan, vagy le is megy az értéke, akkor is az egy ingatlan, tudsz ott lakni.
2022. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!