Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állampapírba vagy ingatlanba...

Állampapírba vagy ingatlanba lenne érdemes fektetni mostanában 30 millió Ft-ot?

Figyelt kérdés
2020. dec. 10. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegy, hogy hol (pl. nem mindegy, hogy Salgótarján vagy Szeged), milyen ingatlanról (milyen állapotú, mennyibe kerül a felújítása, berendezése) van szó és mit akarsz vele csinálni: hosszútávra kiadni, rövidtávra kiadni (pl. airbnb), beköltözni, vagy csak néhanapján kiadni. Erre, ennyi információ alapján aki azt mondja, hogy tuti ez vagy az a jobb, annak a véleménye annyit is ér.
2020. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Budapesti lakásról lenne szó, hosszútávra kiadva.
2020. dec. 10. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Budapesten egy 30milliós lakás max. egy 30nm és/vagy rossz helyen van, rossz állapotú. Tehát annak méga felújítására is kell költeni. Lenne időd rá? Lakás után járkálni, nézegetni lakáshirdetéseket, elmenni megnézni, megvenni, kifizetni az ügyvédet, az illetéket, a felújítást, aztán meghirdetni? Aztán ha meghirdeted és nem jelentkezik senki vagy csak 1-2 ember és azoknak nem akarnád kiadni? És ha kiadod, akkor lenne időd és kedved javítgatni/fizetni a javítást ha valami elromlik? Röviden: lenne kedved ennyi időt és pénzt rászánni egy lakásra? És biztos vagy benne, hogy kivenné valaki hosszú távra?

Mennyiért tudnád kiadni? Havi 70ezerért? 100ért? Az évi 120ezer Ft bevétel, minusz az adó, ami nem tudom pontosan mennyi, de ha jól rémlik 15% körül lehet, azaz kb. évi 1,2millió lenne a bevételed, ami évi 4%.

Mennyi időre tervezed megtartani és kiadni? Várhatóan hogyan alakulnak a lakás árak a környéken? Stb.... Számold ki ezek után melyik éri meg neked jobban.

2020. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
állampapír..
2020. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell kiszámolni.


Meg kell nézni mennyi a lakás, mennyi a felújítás, mennyuért tudod kiadni, erre mennyi az adó (de szerintem is 15%) és hosszútávon azzal is számolni kell hogy a lakáson lesznek újítandó, javítandó dolgok, amit megintcsak neked kell állnod.


MÁP+ állampapírnál az EHM 4,95% (és ne felejtsd hogy ez kamatos kamat, míg az albérletnél a bevételed nem).

2020. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
1előre MÁP ,mert ezt azonnal mobilizálhatod. Én is kivettem,vettem MOL-t,most várom ,hogy induljanak az autók.3300 körül eladnám.
2020. dec. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Ha nem szeretnél vele túl sokat bajlódni, akkor a MÁP+, évi ~5% kamatért.

Ha szeretnél vele foglalkozni, akkor viszont a lakás jobban megéri, egyértelműen. Az induló költségek után, ha #3as példáját nézzük, lehet hogy csak a tőkéd 4%-át kapod meg lakbér után, de nem említette meg a lakásárak jelenlegi száguldását az egekbe, ami a jelenlegi CSOK és egyéb lakáshitelek havi állományváltozásából arra lehet következtetni, hogy egy ideig nem is fog megállni a növekedés. (+ bővítik a CSOK összeghatárait évről évre, ami szintén a lakásárak felfelé ívelését segíti)

2020. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanba és azt kiadni.
2020. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Victor C. válasza:
100%
Rövid táv: papir. Hosszú táv: Ingatlan.
2020. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Eszedbe ne jusson Állampapírt venni,mert még a végén elbukod a pénzt.

Szerinted ebbe a mostani helyzetbe,hogy ennyi adóssága van az Államnak,helyes lenne.Szerintem ha most vissza kéne nekik adni a 8700 milliárdot,bajba lennének szerintem. Ha még is ezt tervezed akkor a Szlovákiában vegyél az sokkal tutibb mint a Magyar.Amúgy az ingatlan sem rossz de nem kell mindig Pestben gondolkodni.Ott sok lepusztult szart akarnak drágán eladni.Ha veszel akkor épületgépészetileg nézd meg a házat,hogy milyen állapotban van.Van e sok tartozás a közös költségben.

Kik a szomszédok,nagyon fontos.

2020. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!