Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikerülhet a visszahívás így?

Sikerülhet a visszahívás így?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy be fogok menni a bankba ismét, de még órákig várnom kell, és elég bosszús vagyok.

Kártyás fizetéssel fizettem egy online vásárlást, ami (vagyis a pénz) állítólag nem érkezett meg. A bankban azt mondták, mivel a számlámon nincs, ott kell lennie, eltűnni nem szokott.

Az eladó fél szeretné, ha fizetnék újra, a bankban viszont nekem nagyon az jött le, hogy ez csalás. Egyébként szerintem is. Illetve azt mondták, ha nem jutok eredményre, megpróbáljuk visszahívni.

De ahogy utánanéztem, azt találtam, hogy a visszahíváshoz kell a másik fél beleegyezése, és sok embernek nem sikerült.

Van itt olyan, akinek saját tapasztalata is van?



2022. dec. 15. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

"Kártyás fizetéssel fizettem egy online vásárlást, ami (vagyis a pénz) állítólag nem érkezett meg."


Ott kell legyen a számlakivonatodoon a tétel. Küldesz róla az eladónak screenshotot.

2022. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Küldtem.
2022. dec. 15. 11:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Továbbra is azt állítja, hogy nem kapott semmit.
2022. dec. 15. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Miert nem o mutat screenahotot a netbankjarol? Ha kapott penzt ott kell lennie. Ha nem akkor mondjuk a mult keddi az utolso tetel.
2022. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordíttasd vissza a bankoddal a fizetést, és mondd le a terméket az eladónál, aztán felejtsd el ezt az eladót.
2022. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most nézem, hogy pont ezt tervezed, pfff:) Szóval ja, remélem sikerül, elvileg nem kell beleegyeznie.
2022. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már fel is adta utánvéttel, szóval ezt még meg kell oldanom, nem szeretném így átvenni. Ez megbonyolítja kicsit, de remélem, sikerül. Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 15. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Miert nem o mutat kepet a netbankjarol hogy nem kapta meg? Ha csak nem irtad el a szamlaszamot akkor lehetetlen hogy ne kapta volna meg..


Mi a garancia hogy feladta a csomagot. Mondta?


Szerintem siman at akar baszni

2022. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kértem is már, hogy mutasson képet. Egyelőre nem válaszolt.

A csomag tényleg megjött, kaptam foxpost értesítést. Elvileg ez egy valódi webshop, pesti bolttal, persze ettől még kamuzhat.

2022. dec. 15. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja hogy webshopban vasaroltal.


Akkor valami hiba miatt a fizetes kozben előfordulhat hogy toled levonja de hozza nem erkezik meg. Ilyenkor a penz egy ido utan visszakerül hozzad.

Nalad el ne van konyvelve a fizetes?

Neki kene a bankjanal erdeklodni hogy mivan ezzel a bizonyos osszeggel abban a bizonyos idoben.

2022. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!