Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Binancéről hogy érdemes...

Binancéről hogy érdemes kivenni 400 ezer BUSD-t magyar állampolgárként, ha az egyedüli cél az elszakadás a kripto világtól? Ugyanakkor nem cél egyenlőre a pénz elköltése. Tehát lehet bármilyen biztonságos bankszámlán vagy akár kpben, de nem

Figyelt kérdés

feltétlenül forintban, sőt ép a


forint nem tűnik jó ötletnek. De pl. a Revolut se illetve befektetési ötletek is érdekelnek mert ugye aszerint nem mindegy hogy miben hova mozdul el a Binancéről, hogy mi a cél.


2022. dec. 19. 10:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Pmap
2022. dec. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Oké de az is érdekel hogy mit hol érdemes váltani s miben utalni.

Pl. Euróba onnan Sepa utalás revolutra ott váltás forintra azt utalni magyar bankba s onnan pmap?


Vagy van előnyösebb út is aminek kisebb a költsége?

2022. dec. 19. 10:20
 3/24 anonim ***** válasza:

Én abban a bankban nyitottam EUR&USD számlát ahol egyébként is a bankszámlám van, szóltam nekik előre, hogy nagy összegű utalás érkezik a számlámra, aminek származása teljesen törvényes, és az adóhatóság felé is jelezni fogom (ezzel megoldod hogy ne ugráljanak a pénzmosás elleni rendelkezések miatt), és beutalod.

Aztán kérhetsz egyedi űrfolyamon váltást a bankodban, és beutalod a kincstár számlájára....vagy PEMÁP ha egy részét EUR-ban másik részét meg HUF-ban kötnéd le.

A revoluton váltás azért kicsit kedvezőbb szerintem mint a bankban, nekem az egyedi ajánlatok sem olyan jók, mint amit tudok intézni egyébként.

2022. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 krwkco ***** válasza:
76%

"hogy érdemes kivenni 400 ezer BUSD-t"

Azt állítod, hogy van kriptóban kb. 150 millió forintod és itt kérsz befektetési tanácsot? Meg, hogy hol váltsad át?

2022. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Te talán nem kérnél ekkora összegnél tanácsokat?
2022. dec. 19. 16:04
 6/24 krwkco ***** válasza:

Hát, hogy nem a gyakori.hu-n, az biztos.

És aki ekkora összeggel rendelkezne, ami feltehetően csak a vagyonának egy része, az feltehetően nem pénzügyi analfabéta. De akkor hogy írhat olyanokat, mint "biztonságos bankszámlán", "vagy akár kpben".

2022. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Attól nem leszel befektetési szakember hogy megnyomtál egy gombot. Igaz, sokan ettől már annak képzelik magukat...
2022. dec. 19. 16:14
 8/24 A kérdező kommentje:

"biztonságos bankszámlán", "vagy akár kpben".


Javaslom olvass híreket és akkor érteni fogod miről van szó. Pl. elég sokat írnak mostanában arról hogy mennyit romlik a forint...

2022. dec. 19. 16:17
 9/24 krwkco ***** válasza:

"Javaslom olvass híreket és akkor érteni fogod miről van szó."

Arról van szó, hogy nem kelted olyan ember benyomását, akinek 150 milliója lenne a vagyona részeként.

Aki már látott 150 millió forintnyi pénzt a bankszámláján, az tudja, hogy még ha nagy költségek árán hozzá is jut valahogy készpénzben, nem fogja tudni bankszámlára visszatenni, anélkül, hogy pénzmosás gyanujába ne keveredne.

Hogy csak egy furcsaságot mondjak a kérdésedben vagy a hozzászólásaidban.

2022. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Olvasd már el a kérdést mielőtt írsz, a Binance az nem bank nem bankszámla.


Tudod te egyáltalán miről beszélsz? A BUSD pedig nem forint mégcsak nem is pénz.


A pénzmosás gyanúja ellen pedig vannak varázsszavak: igazolás, adózás, stb. Ezt még én is tudom aki alapvetően nem ért a pénzügyekhez, adózáshoz, könyveléshez.


Az meg továbbra is igaz hogy attól hogy valakinek szerencséje volt még nem lesz pénzügyi szakembember. Tudom sokan ilyenkor elszállnak maguktól, zseninek képzelik magukat, lehet veled is ez lenne, de ez nem törvényszerű. S ettől én még nem fogom magamat pénzügyi zseninek képzelni.

2022. dec. 19. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!