Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PEMÁP hozama hogy számolódik?

PEMÁP hozama hogy számolódik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Gondolkodom egy nagyobb adag Eurós befektetésen, és a PEMÁP is a radaron van. Látom hogy a régi PEMÁP kötvények most 10-11% körül hoznak EUR-ban, ami azért nem rossz a mostani környezetben.

De a most vásárolható PEMÁP az csak 2.85%-ot adna augusztusig (ahogy értelmezem). Ez a szám mégis hogy jött ki? És 2022 augusztustól mi várható százalékban? Várható új PEMÁP széria, ami jobb kondíciókkal indul?

Meséljetek, mit gondoltok erről.


Az alternatíva, hogy viszem ETF-be, vagy HUF-os államkötvénybe. Esetleg van más inflációkövető államkötvény, amit érdemes nézni, akár külföldön?


Köszi szépen!



2022. dec. 29. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Előző éves euró zóna inflációja + 0,25%.


[link]

2022. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen. Ezeket én is olvastam.


Tehát, hogy jött ki a 2.85%?


A 2021-es EUROzona inflacio 5%.

Augusztusban, amikor kibocsátották ezt a kötvényt, már 8-9% körül volt.


Akkor miért 2.85?

Mennyi lesz Augusztustól kábé, amikor frissítik?

2022. dec. 29. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:

A nyilvános ajánlattételben le van írva, mely statisztikában szereplő adatokra hivatkozva állapítják meg az előző évi inflációt:

[link]


Ha ezt felkutatod, látszik, hogy 2.6% lett megállapítva, amire rájön a kamatprémium, így lett 2.85%:

[link]

2022. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem értem hogy jött ki a 2.6. :/


8.6% volt Júniusban az eurozona inflacio.

2022. dec. 30. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a juniusi szamot, hanem a 2021. evi eves inflacio.

Az pedig 2,6% volt, ezt itt lathatod konkretan:

[link]

2022. dec. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ahogy látom ilyen-olyan elemzők 8-9% körülre számolnak 2022-re. Tehát ilyen kamatok várhatóak a PEMÁP-ra augusztustól.


Reális hogy addig kibocsátanak egy új kötvényt, ilyen kamattal, vagy szerintetek érdemes ezt megvenni, és lenyelni a 2.85-öt háromnegyed évre?

2022. dec. 30. 02:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem befektetési tanács, de én már nem veszek, amíg nem látom az új kamatokat. Bónusz állampapírt vettem, annak most 14 % körüli a kamata a következő negyedévre, és nem számítok rá, hogy a következő egy évben szignifikánsan csökkenni fog.
2022. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De vajon mikor adnak ki új PEMÁP sorozatot?
2022. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!