Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlatért járó bér...

Szakmai gyakorlatért járó bér mi alapján számolódik?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm (több mint 6 hete) szakmai gyakorlaton van. Akármennyit dolgozik, 17 ezret kap. Munkaszerződés van, jelenlétit mindig megfelelően tölti (amennyit aznap ledolgozott). Van, hogy este is dolgozik, van, hogy hétvégén is, van, hogy csak hétköznap, változó. Mindig 17 ezer a fizetése. Most hívni akarják karácsonykor és szilveszterkor is (vendéglátás), és ha nem megy, kirúgják. Az ünnepnapokra és vasárnapokra tudtommal 100% -os műszakpótlék járna. Akkor miért fog ő akkor is 17 ezret kapni, ha ünnepnapokon dolgozik? Ennyi erővel reggeltől estig dolgoztathatná, csak hétvégén, csak éjszaka, ugyanannyiért. Ez így nekem elég furcsa. Mik erre a törvényi szabályozások?

2016. dec. 8. 11:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben betegszabi hogy működik? Azzal fenyegetik, ha nem megy be szilveszterkor, 8 igazolatlan óra a suliban, és a suliból rúgják ki.
2016. dec. 8. 11:10
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre.
2016. dec. 8. 11:15
 4/8 anonim válasza:

Elmegy az orvoshoz és kiíratja magát.. Munakhelyen is így müködik, betelefonál, hogy nem tud menni, mert lázas és beteg..

Egyébként az előző válaszoló válaszában benne van,hogy heti 3500 valahány forintot kötelesek adni,mert egész hónapra jár a minimálbér 15%-a a gyakorlatra minimum. Ezért kap csak 17 ezret az ismerösöd.

2016. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem válasz? Le van benne írva, hogy a szakmai gyakorlat 15%-a a minimálbérnek.


Beteget pedig ugyan úgy tud jelenteni, de ha megmondták, hogy kirúgják akkor ki is fogják, van elég diák, mivel kötelező a gyakorlat...

2016. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem válasz, mivel nem azt kérdeztem, hogy az alap fizu miért 17 ezer, hanem azt, hogy miért nem jönnek rá a "műszakpótlékok" (éjszaka, hétvége, ünnepnap)! A linkelt cikket a kérdés kiírása előtt már olvastam. Nem az alapbérre voltam kíváncsi, hanem arra, hogy miért tehetik meg azt egy szakmai gyakorlatra járó diákkal, hogy rabszolgaként bánjanak vele?
2016. dec. 8. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ez a törvény, azért. Diáknak nem jár műszakpótlék (megsúgom, diákmunkásnak sem, nem csak a szakmai gyakorlat után).
2016. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobban jár, ha bemegy. Bent a volt gyakszihelyemen(szakács vagyok, idén végeztem) láttam egy-két tanulót szívni az ilyen lógások miatt. Nem rúgták ki, de nagyon megutálták őket( és mi is, mert gyakorlatilag otthagytak minket a ,,tudjukmiben" Szilveszterkor 500 főre. Bármilyen meglepő, de a tanulók munkája is sokat számít, hidd el.


Vagy jobban jár, ha abbahagyja. Ilyen a vendéglátás, semmi szabadidőd nincs, akik vegetálni akarnak, azok ki is hullanak.

2016. dec. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!