Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bruttó fizetésem,300 körül...

A bruttó fizetésem,300 körül van.Hány milliót vehetek fel ? Melyik Bank adja a leg többet ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 03:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

A felsorolt dolgokból vegyük a legolcsóbb olyat, ami nem esik szét alattad:


Jogsi: 200-300k

Autó: 1 millió

Egyszerű kis ház, elég szegény településen, de nem egy súlyosan szegregált zsákfaluban: 15 millió

Implantátumok, mondjuk 2-3db: 200-400k

Egy egyszerűbb 60-80 fős esküvő: 2.5 millió


Nagyjából 20 millió forintról beszélünk, plusz egy autóról, amit tankolni kell meg karban kell tartani. Ha nem számolok a lakásfelújítással, ami egy ilyen hitel ideje alatt gyakorlatilag elkerülhetetlen, akkor is elmegy csak kocsira havi 30 optimista számítással is.


170k fennmaradó jövedelemre akarnál felvenni egy 20 év törlesztéssel is minimum 150k havonta. Egyrészt a bank részéről konkrétan nem legális megadni egy ilyen hitelt, másrészt önerő nélkül ingatlanra neked az élő isten sem ad. Nagyjából ötször ennyit keresek, de eszembe nem jutna ekkora hitelt a nyakamba venni.


És a fentiben nincsenek olyan költségek, mint az ingatlan után fizetendő vagyonosodási illeték, az ügyvédi költségek, egy új bútor, minimális fürdőszoba-felújítás, egy elromló háztartási kisgép cseréje, festés, esetleges háziállat, jegygyűrű, meg 50 olyan dolog, ami most nem jutott eszembe és simán rádob a költségekre még 5-10%-ot.

2023. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ha adósrabszolga vagy, akkor nem fogod a saját életedet élni.


A szakadék szélén egyensúlyozol épp, hitelfelvétellel felülsz egy egykerekűre.

2023. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nagyon szép levezetés. És még ha spórolni akar rajtuk, akkor sem jönne össze ennyi fizetéssel. Mert pl kocsit 6-700 ezerért is kap, bár az alá már tényleg nem érdemes menni, eskövő meg megoldható két tanúval is, lakzi nélkül és akkor pár tízezerből megvan.


Egyébként ez a sokat akar a szarka esete. Mindent IS akar a kérdező, de közben jövedelme elég soványka. Nekem háromszor ekkora jövedelemre van 100 ezres hitelem és már ez is a maximum, amit hajlandó vagyok bevállalni.

2023. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ne csináld, autó irdatlan drága nem csak benzin...
2023. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

1. mindig a netto fizetés számít hiteligényléskor

2. az adható hitelösszeg függ a hitelcéltól is

3. a felsorolt célok javarészét megtakarításból kell kifizetni, nem hitelből (pénzügyi tudatosság fontos lenne)

4. lakáshitel mellé önerő szükséges

5. Abból kellene kiindulnod, a jelenlegi fizetésedből mennyi pénzt raksz el rendszeresen. Eddig mennyit raktál el? Annál több törlesztőrészletet akkor sem szabad vállalni semmilyen hitelnél, mint a havi megtakarításod, ha amúgy a bank engedne többet, mert a hitel be fog dőlni, ha túlvállalod magad.

2023. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15# Válaszoló,az én ”vagyonom” tárgyakban van,amik eladhatók.Nem rég keztem el dolgozni,ennél a cégnél.Konkrétan még nem tettem fizikailag félre pénzt/önrészt,vagy nevezzük önerőnek.
2023. jan. 13. 13:01
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig nem szabad hitelt felvenni.
2023. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon szépen levezették neked itt a kedves előttem szólok, de csak nem akarod érteni és mész a saját fejed után.

Az a baj hogy ez a fizetés amit te keresel ez átlag alatti életeszínvonalhoz sem elég! És te erre akarsz hitelt felvenni… Nagyon csúnyán vele fogsz bukni hallgass rám hallgass a többiekre!


Amúgy meg hova sietsz? Elhiszem hogy szeretnél saját házat saját autót mindenki szeretne de még csak most kezdtél el dolgozni, Egyszerre csak egyet lépj ne hármat!


Hogy a kérdésedre válaszoljak bár nem tudom miért teszem, a K&H bank illetve az Erstre az Úgy tudom hogy ad hitelt, ok adják a legtöbbet, náluk kell érdeklődni, nálunk valahogy minden megbeszélhető ismerősöm is Bald kétszer annyit keres mint te de ők ajánlottak ezek a bankok neki a legtöbb hitelt meg tudom azt hogy ezekkel a bankokkal jól meglehet beszélni az ilyeneket. Én is 6x annyit keresek rosszabb hónapokban mint te bruttóban, de eszembe nem jutna hitelt felvenni. Az autó meg egy olyan dolog ami nem biztos hogy kell, nézzél inkább elektromos biciklit vagy elektromos rollert vagy egy kis robogót ezekre nem kell annyit költeni ha mindenképpen kell a Járgány de egy autó nagyon vinni fogja a pénzt. Ezeket merlegeld! Ne legyél hülye 300 bruttóra ne vegyél fel hitelt, gyujtogessel es ha lesz majd tőkéd utána esetleg.

2023. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Hitelt olyan termékre érdemes felvenni, amelyen hosszútávon nyersz, avagy nélküle jelenleg hatalmas problémád lenne.


Elsőre példa a lakás, ha albérletben élsz, megspórolnád a bérlési díjat és a hitel végén lenne saját lakásod. Ezért egy jó befektetés, viszont amíg nincs önerőd, nem fogsz tudni élni vele.


Másodikra példa, egy autó. Amennyiben számodra munkaeszköz és másképp nem megoldható, hogy egy jobb pozíciót/magasabb bérért munkát vállalj (mondjuk 100e-200e többet kapsz).


Egyéb esetben autót hitelből rossz ötlet finanszírozni, mert a hitel díjon felül a fenntartási költséged is nő.


Helyedben arra fókuszálnék, hogy jobb munkahelyed legyen és specifikusan arra költeném a pénzt. 200e nettó fizetés még bőven nem a tápláléklánc csúcsa, így egy jó szakmával megduplázhatod! Erre érdemes akár hitelt is felvenni!

2023. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
@16 Ezzel a pénzügyu tudatossággal, ha tippelnem kell, akkor az eladható tárgyak nagyjából egy PS5-öt, egy új Xboxot, egy iPhone 14-et, meg egy Ocolus Riftet jelentenek.
2023. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!