Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos a Revolut?

Mennyire biztonságos a Revolut?

Figyelt kérdés
Mennyit mernétek rárakni, mennyire bíznátok meg benne, hogy biztonságban marad a pénz? Olvastam pár olyan értékelést az alkalmazáshoz a google playen, hogy nem jött meg ennyi meg annyi, és nem is tudják visszaszerezni, mert nincs rendes ügyfélszolgálat. Azért több száz ezer ft nem akarok veszteni. Viszont tetszik, hogy sok minden ingyenes. Egy rendes bankos bankszámlát mennyire célszerű vele felváltani költségek csökkentése érdekében? Érdemes valamibe fektetni, amit felajánl a Revolut? Pl. kripto, arany stb.
2023. jan. 14. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Annyia biztonságos, amennyire a litván bankfelügyelet, mint hatóság képes kordában tartani a fizetési szolgáltató vállalkozás üzleti törekvéseit, és tevékenységét.


Neked azt kell megítélned, hogy a litván szakhatóság mennyire alkalmas a prudens működési feltételek kikényszerítésére Litvániában.


Ha a magyar bankfelügyelet megítélése e tekintetben esetleg nehézséget okoz számodra, akkor gondold át mennyire lesz az a litván felügyeleti hatóság esetében.

2023. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Akkor már inkább wise, de annk nincs annyi menő funkciója, mint a revolutnak, de rémtörténet se annyira van:D

Amúgy a revolut is biztonságos, ha össze-vissza utalgatsz nagy összeget meg ilyen kirívó dolgokat teszel, akkor zárolhatják csak valami eséllyel, de a fizetek a közértben és költök néha valami nagyobb dologra (pl tv) nem okoz bajt. HA zárolják, akkor pedig 1-4 hét szenvedés után vissza tudod kapni, pláne ha régóta használod. Csak ugye egy magyar banknál ilyen soha nem fordulhatna elő, az a különbség.


Tehát ha átlagos ember vagy átlagos munkával, akkor kis eséllyel lesz gondot és nem aggódnék ilyeneken + szinte biztosan megkapod a pénzedet, csak ugye automatán zárol és mire valódi emberhez eljut az ügyet meg ilyesmi az ezer év alapból.

2023. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Hát én évek óta használom, mint tartalék bankkártya és ha külföldre megyek, akkor ezzel fizetek / itt váltok devizát, de nem igazán nagy tételben.

Egyszerre én 100-200 ezernél többet nem szoktam rajta tartani, de amúgy soha semmi problémám nem volt vele még. Teljesen nem mernék egy folyószámlát erre leváltani, de mivel ingyenes, ezért pótmegoldásnak mindenképp jó. Pl. régen, amikor nem tudtam még a telefonommal vagy az órámmal fizetni, akkor strandra ezt a kártyámat vittem magammal és nem a rendes bankkártyámat, mondván, ha valami probléma lesz, akkor sincs nagy gond, mert van rajta pár tízezer forint, aztán bumm.

2023. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!