Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut számlán biztonságos...

Revolut számlán biztonságos 4-5 millió forintnyi összeget tartani?

Figyelt kérdés

2023. jan. 5. 04:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen
2023. jan. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 qkker1 ***** válasza:
29%
Évek óta 25-30 ezer €-t tartok rajta.
2023. jan. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Igen.


De majd mindjárt jönnek a kamu adatokkal regisztrálók és elmagyarázzák, hogy nem, meg tőlük milliárdokat nyúlt le a revolut.

2023. jan. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Jelenleg nincs semmi olyan hir, előrejelzés, ami miatt veszélyes lenne revoluton tartani a pénzt. Ennek ellenére, nem tartok rajta sokat, mert évek óta veszteséges és a Litván Nemzeti Bank felel a pénzért, ami egy magasabb rizikó számomra, mintha egy magyar bank felelne.
2023. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem
2023. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha van minimum 50 milliód és nem fájna annyira 3-4 bukása, akkor nem.
2023. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Neked kell eldönteni hogy megbízol-e egy ilyen bankban. Én nem, mások mint a #2 azt mondja hogy 25-30 ezer €-t tart rajta.

A válaszok értékelésénél azzal is tisztában kell lenned hogy az itt kommentelők 95 százalékának 25 centinél hosszabb a farka a saját bevallása szerint.

2023. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem!
2023. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Azt a kockázatot futod, hogy viszonylag körülményes hitelt érdemlő, és friss információkhoz jutnod a litvániában működő szolgáltató cégről.


A litván nemzeti bank joghatósága alá tartozik, litván szabályozási környezetben működik. Ez önmagában nem különösebb kockázat, de ha felelősen gondolkodsz, döntesz és cselekszel, akkor alapvető, hogy a magyar szabályozási környezethez képest plusz információkat szerezz és kezelj, értelmezz.


Ha vitád van litván céggel, azt litván jog alapján, litván bíróságon rendezheted. Ehhez adott esetben ügyvédet találni, nem kicsivel több nehézség a magyar joghatóság alá tartozó szolgáltatókkal összehasonlítva.


Ha ezt a kockázatot bevállalod, mert abszolút bizalmad van a Revolut tulajdonosaiban, akkor hadd szóljon.

Ha bármi fennforgás van a

2023. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem kb. 5 millió forint félretett pénzem van és mert dolgoztam Angliában ezért a Revolutot használtam nagyon sokszor váltásra font-forint között, de sosem tartottam rajta egyszerre párszázezer forintnál többet, mert annyira nem tartom biztonságosnak.
2023. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!