Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ha a végrehajtó...

Szerintetek ha a végrehajtó se a bankszamlahoz nem tud nyúlni mert nem oda érkezik fizum es se oda ahol dolgozok na olyankor mit csinal?

Figyelt kérdés
Ez nem azért kérdezem mert nem akarom fizetni épp ez az hogy én szeretném fizetni de ha megszivat elég durva módon akkor már nem tudom mi tevő legyek,és úgy hogy beszéltem velük és engednek semmit
2023. jan. 29. 22:34
 1/10 japierdole98 válasza:
100%
Akkor viszik a cuccaidat.
2023. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"A végrehajtási cselekményeket - vasárnap és munkaszüneti nap kivételével - bármely napon, reggel 6 óra és este 10 óra között lehet elvégezni.

A végrehajtás során a végrehajtó megtekintheti és átvizsgálhatja az adós


a) lakását és egyéb helyiségét,


b) bármely vagyontárgyát,


c) gazdasági tevékenységével kapcsolatos iratait.


A végrehajtó szükség esetén az adós lezárt lakását, a tartózkodási helyéül szolgáló vagy egyéb helyiségét, a hozzájuk vezető bejáratot, továbbá az adós bútorát vagy más ingóságát felnyithatja. Ha ilyenkor az adós vagy nagykorú családtagja nincs jelen, tanút kell alkalmazni. A végrehajtó bármely más eljárási cselekmény lefolytatásánál is alkalmazhat tanút.


A végrehajtó intézkedésével szembeni ellenszegülés esetén a végrehajtó tájékoztatja az ellenszegülést megvalósító személyt az ellenszegülés esetén követendő eljárásról és az ellenszegülés következményeiről, és közvetlenül a legközelebbi, általános rendőri feladatokat ellátó helyi rendőri szervhez fordul, amely köteles a végrehajtási eljárásban haladéktalanul közreműködni az ellenszegülés megszüntetése végett a végrehajtó intézkedésének befejezéséig."

2023. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek ha a végrehajtó se a bankszamlahoz nem tud nyúlni mert nem oda érkezik fizum es se oda ahol dolgozok na olyankor mit csinal?"


Ingatlant foglal le, gépjárművet foglal le, valamint kimegy a tartózkodási helyedre, és ingóságokat foglal le a tartozás fedezeteként.


"beszéltem velük és engednek semmit"

A végrehajtó egy hitelező követelését hajtja be. Tehát ő nem rendelkezik az összeg felett, mert nem az övé. Ha Pista bácsi követel rajtad valamit, akkor csak is Pista bácsi döntheti el, hogy enged a követeléséből vagy sem. Pista bácsi a végrehajtót azért "fizeti", hogy a követelését behajtsa rajtad, nem azért, hogy neked más zsebére kedvezményeket nyújtson.


Minél később fizetsz/törlesztesz, annál magasabb végrehajtási költségekkel kell számolnod, tehát ezzel is magad alatt vágod a fát.

2023. jan. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nekem semmi vagyonom nincs,és amúgy akarom fizetni de nagyon nehéz veluk beszélni
2023. jan. 30. 05:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor szépen növekszik majd az adossagod.

A jelenlegi kamarkornyezetben évente akár 20-30%-al is... 😃

2023. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"De nekem semmi vagyonom nincs,és amúgy akarom fizetni de nagyon nehéz veluk beszélni"


Nem számit ha nem bankszámlára érkezik a fizetésed, ha bejelentett munkád van, abból is letiltja a munkáltatódnak a közjegyzővel kiküldetett fizetési meghagyással.


Egyébként meg tényleg viszi bármilyen használati tárgyadat is akár...

2023. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a nav árverési oldalait, na ott mind lefoglalt cuccok vannak, akár még koporsót is találhatsz (most nem bántásként irom, de komolyan láttam ilyet).


Mondjuk lehet valami temetkezési vállalkozásé volt, nem halálos betegé aki adósságba került az orvosi kezelés miatt...

2023. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Uram! Tangabugyi érdekel?


[link]


Hűtőszekrény?


[link]


Itt meg a többi...


[link]

2023. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

""De nekem semmi vagyonom nincs,és amúgy akarom fizetni de nagyon nehéz veluk beszélni""


Nem értem, hogy mit akarsz beszélgetni, ha fizetni szeretnél. Akkor fizesd! Olyan ütemben, mértékben, ahogy tudod. Nem fogják visszaküldeni a befizetett pénzed, abban biztos lehetsz. Nem kell azért külön engedélyt kérni, hogy törleszd a tartozásod...

2023. jan. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!