Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pemáp értékét tényleg csak...

Pemáp értékét tényleg csak deviza számlára fizetik ki?

Figyelt kérdés
Ezt mondta az ügyintéző az államkincstárnál, amiről gondoltam lehet hülyeség, mert mást is mondott ami tök hülyeség volt, nem igazán volt képbe. De itt az oldalon is olvastam valami ilyet állampapíros kérdés alatt. Nem utalják ki forint számlára? Mert olyankor csak simán fogja a bank és autómatikusan váltja forintra.
2023. febr. 5. 14:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve még egy kérdésem lenne.


"Törlesztés, visszavásárlás

A Prémium Euró Magyar Állampapírt a Kibocsátó lejárat előtt nem váltja vissza. A Prémium Euró Magyar

Állampapír névértékének visszafizetése a lejáratkor egy összegben esedékes.

A Kibocsátó a Magyar Államkincstár útján, a Magyar Államkincstár ügyfélfogadási rendje szerinti

napokon vételi (visszavásárlási) árfolyamot jegyez a Prémium Euró Magyar Állampapírra, így a Magyar

Államkincstár üzletszabályzatában leírtak szerint eladhatóak a Prémium Euró Magyar Állampapírok a

lejáratot megelőzően."


Itt mi a különbség az eladás és a visszaváltás között?

A futamidő végéig nem juthatok a pénzemhez, csak ha egy harmadik személynek továbbértékesítem a papíromat?

2023. febr. 5. 14:59
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyiss egy euros számlát és oda kiuatlja euroban. Ha forintban fog kelleni, akkor PMÁP jobban megéri, mert most 16%ot fizet.
2023. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés, hanem hogy forint számlára kifizetik-e.


Mellesleg ha neked csak annyi jön le, hogy a PMÁP azért jobb, mert nominálisan nagyobb százalékú a kamat, akkor nem biztos hogy tőled akarnék befektetési tanácsot elfogadni.

2023. febr. 5. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy mibe fektetsz. Ha szerinted az árfolyamnyereség 8% lesz egy évben, akkor hajrá. Azt nem tudom hogy gondolod, hogy eurot kifizetnek forintszámlára?
2023. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont úgy ahogy bármilyen euró alapú utalás rákerül a forint alapú számládra forintba.
2023. febr. 5. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom kérheted forint számlára is, ekkor a bankod eur deviza vételi árfolyamon konvertálja és forintot ír jóvá.


A kibocsátó nem váltja vissza: a kibocsátó a magyar állam, az ÁKK. Ő nem adja vissza a névértéket csak lejáratkor.


Az államkincstár (ami nem a kibocsátó, hanem a forgalmazó) ettől függetlenül jegyezhet rá árfolyamot amin megvásárolja - ez a többi állampapírnál is ugyanígy működik.

2023. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az államkincstár nem tudja egy számlaszámról, hogy annak milyen a devizaneme.
2023. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!