Lakáshitelt hamarabb is vissza lehet fizetni ?

Figyelt kérdés
Tegyük fel felveszek 20 milió forintot 30 évre, így kisebb a törlesztő és hamarabb vissza tudom törleszteni az összeget. Vagy van valami csavar? Nyilván a bank is tudja hogyha 30 évre veszem fel és mondjuk 5 éven belül az egész összeget vissza tudom fizetni akkor a bank csak veszít, nem?

2023. febr. 8. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs csavar. Az viszont lehet, hogy valamennyi kamatot vissza kell fizetned persze töredéket amennyit 30évig fizetnél, érdemes beszélni a bankkal.
2023. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a bank csak veszít, nem"


Nem veszít a bank. Kevesebbet keres rajtad, mint amit akkor nyerne, ha végig fizetnéd.

Nyilván a banknál se hülyék, vannak elég jó statisztikáik, hogy hány százalék fizeti ki 5 éven belül, 10 éven belül stb.

Ezzel már előre kalkulálnak.


Ha a szomszéd Jóskától vennél fel hitelt, neki számítana, hogy mikor adod vissza. A banknak több tízezer ügyfele van, ő átlagokkal dolgozik.


"így kisebb a törlesztő és hamarabb vissza tudom törleszteni az összeget"


A törlesztő kisebb, de a kamat ugyanaz.

20 milliós 30 éves hitelre a törlesztő 160ezer (9%-os kamatnál), első 10 évben kifizetsz 19.3milliót.

És tudod mennyit csökken a tartozásod? 2.2milliót. Még mindig tartozni fogsz 17.8millióval. Hoppá, ki is a hülye? :)


10 éves hitel törlesztője 250ezer.

Ha a különbséget félreteszed havi 90ezret, az 10 év alatt 10.8 millió + kamatok.

Abból nem fogod kifizetni a 17.8 milliós tartozást.


Szóval nem, attól, hogy kisebb volt a törlesztő nem fogod tudni előbb kifizetni. Csak ha tényleg félreteszed a különbséget, és jó kamatra be tudod rakni.

Nem lehetetlen, de az emberek 95%-nak jobb a rövidebb futamidő és a magasabb törlesztő a mostanikamatok mellett.

2023. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Sok esetben van előtörlesztési díj.
2023. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van előtörlesztési díj, de az mondjuk EGYSZERI 1%, míg a lakáshiteledre (mondjuk a most felvettre) fizetsz ÉVENTE 10% kamatot. A 2. válaszoló jól leírta a legtöbb dolgot.
2023. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden hitelnél a futamidő elején több kamatot fizetsz és kevesebb tőkét, majd ahogy telik az idő, egyre kevesebb lesz a kamat és egyre több a tőke aránya a törlesztőrészletben. Pontosan emiatt a bank nem fog veszíteni a dolgon, mivel neki a haszna döntően a futamidő elején keletkezik.

Ha hamarabb visszafizeted, akkor valamivel kevesebbet fog keresni rajtad a bank, de bukni nem fog. Viszont legtöbbször van a végtörlesztésnek díja, ami nagyjából a betörlesztett összeg 1%-a szokott lenni, de banktól függ.

2023. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sajnálni a bankokat, a maguk kis évi X százalékos hasznukat így is megkapják.


Mi amúgy ezt csináltuk, 20Mt vettünk fel 30 évre, 5 év után kifizettük, mert jól alakult az anyagi helyzetünk. Igen, van 1% elő/végtörlesztési díj.

2023. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is inkább hosszú futamidőre vettük fel alacsony törlesztővel. Így néhány évente be tudtunk törleszteni 1-2-3 milliókat. Ezek mindig a tőkét csökkentették, amivel csökkent a havi törlesztő. Meg persze a kamat is. Kevesebb hitel, kevesebb kamat. És most, félidőben fogunk végtörleszteni.

Csak pont a végtörlesztés feltételeit nem tudom még megválaszolni :)

2023. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Hát, én meg mindig a lehető legrövidebb futamidőt kértem, amit még vállalni tudtam törlesztőbe. Így kevesebb volt az össz kamat, amit fizetni kellett.
2023. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!