Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam egy házat, a vevők...

Eladtam egy házat, a vevők hitelt vesznek fel rá. Egy másik házat szeretnék venni, minél hamarabb, ennek a háznak az árából. Amennyiben a bank elfogadta a hitelkérelmüket, már lefoglalózhatok másik házat?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem mernék FOGLALÓT letenni, mert bármi történhet, az élet produkál dolgokat.

Lehet, hogy a hitelt megkapnák, de valamelyikük meghal (baleset), szakítanak valamiért, kapnak egy visszautasíthatatlan munkaajánlatot külföldön, vagy az ország másik felében, meggondolják magukat és másik ingatlant vesznek meg...

ELŐLEGET tegyél le, ha az eladód belemegy, egyéb esetben csak akkor vásárolj, ha a pénz már a számládon van!

2021. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy nem kell előre inni a medve bőrére.
2021. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
50% rá az esély hogy bukod a foglalót
2021. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Skkor vegyél másikat ha zsebben a pénz
2021. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ, hogy mi van a szerződésedben és mennyi foglalót raksz le. Én annyit pl. simán le mernék rakni, mint az én foglalóm volt, mert az úgysem bukom. De amúgy, ha elég hosszú időt adsz meg, akkor a foglalóval csökkentett áron (ami elvileg a tied, mert ugye a vevő bukta), szinte biztos, hogy pillanatok alatt el tudod adni a sajátodat, ha jelenleg nem nagyon túlárazott.
2021. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Technikai akadálya nincs annak hogy egyből lefoglalózz másik lakást, de nyilván van kockázat. Neked kell eldöntened akarod-e vállalni.
2021. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Vevo oldalrol irok.

Elfogadtak a hitelkerelmet, kijott az ertekbecslo es ra 2 hetre mar megvolt a penz is. Osszesen kb 3 het volt ez a resz. Ha mar elfogadtak a kerelmet, nagy baj nem lehet, azert ne tulozzunk, hogy kozben meghal a vevo meg elvalnak, stb. Mi sem valtunk el vagy haltunk meg szerencsere ennyi ido alatt.


Egyebkent a hazunk volt tulaja is igy vett lakast, mondjuk o batrabb volt, szerintem amikor kifizettuk a foglalot, ra par napra abbol a penzbol o is kifizette a foglalot a leendo lakasara.

2021. nov. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon is múlik mennyire jó vétel amit venni akarsz, mennyire akarod pont azt megvenni. Ha valami bármikor kapható, tizenkettő egy tucat lakás, és nincs is kimondottan jó áron, szerintem nem érdemes kockáztatni.
2021. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont ERRRŐL van szó ! Kockázat nélkül nincs nyereség(mert akkor MINDENKI nyerne -tehát senki se),de: van amiért ÉRDEMES , van amiért NEM!

(Ahol magasak az ingatlanárak, az önmagában is garantálja , hogy valószínű, jó a befektetés.)

Persze konkréten alapos vizsgálat kell egy vétel (ugymond befektetés ) ELŐTT.

2021. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"(Ahol magasak az ingatlanárak, az önmagában is garantálja , hogy valószínű, jó a befektetés.)"


A "garantálja hogy valószínű" kifejezés nekem önmagában is elég ellentmondásosan hangzik.

2021. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!