Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet nyitni ugyanannál a...

Lehet nyitni ugyanannál a banknál egy rendes számlát úgy, hogy már van egy diákszámlám a banknál?

Figyelt kérdés

Nyitnom kell egy új számlát bizonyos okok miatt, azonban nem tudom, lehet-e ugyanannál a banknál nyitni egy másik fajta számlát. Amennyiben nem lehet, akkor milyen bankokat kellene megfontolnom, ami nem OTP bank?

Jelenleg CIB bankos vagyok.



2023. febr. 11. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet
2023. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, diakszamlat is nyithatsz tobbet.
2023. febr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A diákszámla nem rendes számla?
2023. febr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezt a kérdést. A "diákszámla" mitől nem "rendes számla"?
2023. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem kellene a kérdezőt szétszedni.

A rendes bankszámla alatt arra gondolt, hogy nem diákoknak szánt díjcsomagú számla.


Kérdező, igen, persze lehet. Bankon belül átutalni is olcsóbb, a kérdés inkább az, hogy a CIB Banknál a nem diákszámlák díjai megfelelnek-e neked. Esetleg másik banknál szintén diákszámla, olcsóbb lehet.

2023. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
5, egy okot mondj, amiért valakinek nem jó a kedvezményes számla
2023. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Micsoda? Milyen kedvezményes számla?


Diákszámlát egyet tud nyitni a CIB-nél nyilván, a második már a szabadpiaci kínálatból lesz, ami lehet, hogy jóval drágább mint pl. az OTP Junior.

Mit nem értesz ezen? CIB-nél két diákszámlát nem tud. Milyen kedvezményes?


5-ös voltam.

2023. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, mire kell a második számla pontosan? Egyáltalán nem biztos, hogy egy teljesen új számlára van szükséged, lehet, hogy egy alszámla is elég.


Amúgy ciben belül ingyen lehet utalni másik cibes számlára

2023. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

5, a kérdést sem érted.

Van diákszámlája, és akar egy szerinte rendeset is. Ezért mondtuk neki, hogy a diák is rendes.

Majd jöttél, hogy a diák mellett lehet neki nem kedvezményes is. Ezért kérem, mondj egy okot, amiért a kedvezményes mellé kellene egy másik. De ugye ezt se értetted.

2023. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

oké, helyesbítek, egy felnőtteknek való költséges számlát

de úgy gondoltam nyilvánvaló, hogy ha megnevezem a diákszámlát, akkor az, mint "kedvezményes", és a rendes, mint "költséges" számla


8. : hagyaték miatt kell nyitnom egy olyan számlát, ugyanis azzal tájékoztattak, hogy egy bizonyos összeg felett nekem egy új számlát kell nyitnom (olyat, ami a felnőtteknek is van, költséges), mert van egy korlát a diákszámlán, a birtokolható összeggel kapcsolatban

ha jól emlékszem mikor regisztráltam a diákszámlát, kellett egy olyan dologra válaszolnom, hogy nem fogok 1 millió forintnál többet kapni a számlára

ezzel kapcsolatban egy tanár tájékoztatott, így nem tudom pontosan mennyire igaz, de gondolom igaza lehet, amennyiben nem, nyugodtan helyesbítsetek

2023. febr. 13. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!